EA z wielkim wyciekiem danych. Fani Fify są wściekli

04.10.2019 10:28
EA z wielkim wyciekiem danych. Fani Fify są wściekli Fot. materiały prasowe EA Sports

Fifa 20 Global Series zaczęła się od sporych kłopotów.

Fifa 20 Global Series to międzynarodowy turniej wirtualnej piłki, który miał wyłonić najlepszych graczy w Fifę na całym świecie. Zapisy do wydarzenia ruszyły w nocy z 3 na 4 października 2019 i odbywały się online na stronie EA Sports. W trakcie rejestracji trzeba było podać m.in. nazwę użytkownika na swojej konsoli, maila czy datę urodzenia. Przez błąd w systemie dane tysięcy graczy wyciekły jednak do sieci i fani nie są z tego powodu zadowoleni.

Fifa 20 - EA ma znowu kłopoty

Wyciek dotknął wszystkich graczy, którzy zdecydowali się dołączyć do Global Series. Wśród nich znalazły się najbardziej rozpoznawalne postaci związane z grą: streamerzy, youtuberzy i profesjonalni zawodnicy klubów. Według Engadget EA szybko zamknęło zapisy, gdy tylko okazało się, że informacje użytkowników wyciekły do sieci.

Przeczytaj także

Część graczy rozważa złożenie pozwu przeciwko EA. Niestety dla profesjonalistów jest to dosyć ryzykowny ruch. Fifa to ich sposób na zarabianie pieniędzy, a dobre kontakty z jej wydawcą i deweloperem zapewniają im dostęp do lepszych kart w trybie FUT i crosspromocję na social mediach należących do firmy. Z drugiej strony od lat EA grabi sobie u fanów kolejnymi niepopularnymi decyzjami. W czasach RODO niedopatrzenia, jeśli chodzi o prywatność, są czymś niedopuszczalnym. Pytanie, czy internetowym krzykaczom wystarczy chęci, aby zaatakować EA również prawie?

EA Sports oficjalnie przeprosiło wszystkie osoby, których dotknął wyciek. Firma nie jest pewna, kto jest odpowiedzialny za błąd na stronie. Obiecuje jednak, że wyjaśni, jak doszło do tej sytuacji już niedługo.

Graliście już w tym roku w Fife?

Zobacz także:  Top 100 piłkarzy w FIFA 20. Jest dwójka Polaków

Kacper Peresada Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.