EA zapowiedziało nową gwiezdnowojenną grę „Star Wars Jedi: Fallen Order”

Kamil Kacperski
11.06.2018 13:20
EA zapowiedziało nową gwiezdnowojenną grę „Star Wars Jedi: Fallen Order” Fot. materiały promocyjne

Twórcy serii „Titanfall”, czyli Respawn Entertainment, zapowiedzieli nową produkcję osadzoną dawno, dawno temu w odległej galaktyce. Ich nadchodząca gra ma opowiadać o losach Jedi w latach między „Zemstą Sithów” a „Nową nadzieją”. Czy fani nareszcie otrzymają wybitną grę osadzoną w świecie „Gwiezdnych wojen”?

Podczas odbywającej się w drugi weekend czerwca 2018 roku konferencji EA Play, „Elektronicy” zaprezentowali kilka swoich nadchodzących produkcji - jedną z nich jest świeżo zapowiedziana gwiezdnowojenna gra „Star Wars Jedi: Fallen Order”. Deweloperem tytułu jest studio Respawn Entertainment, które zostało założone przez byłych pracowników Infinity Ward, czyli ludzi odpowiedzialnych za m.in. „Call of Duty 4: Modern Warfare”.

Nowa produkcja Respawn ma się skupiać na losach Jedi, którzy przeżyli czystkę zwaną Rozkazem 66. Historia zostanie osadzona w czasach panowania Imperium, a konkretnie między 3. i 4. częściami sagi, czyli „Zemstą Sithów” oraz „Nową nadzieją”:

Respawn Entertainment przygotował nową grę akcji, która opowie oryginalną historię osadzoną w uniwersum „Gwiezdnych wojen”. Skupi się na Padawanie, który przeżył wydarzenia przedstawione w „Zemście Sithów”. Premiera produkcji odbędzie się w 2019 roku.

Jedi w nowej grze Star Wars

Niestety, na razie twórcy nie udostępnili więcej informacji nt. nowej gry. Nie wiemy zatem, czy w produkcji pojawią się postaci znane z filmów, takie jak Obi-Wan Kenobi, czy Darth Vader albo chociaż Han Solo. Być może Respawn Entertainment zdradzi jakieś szczegóły podczas targów E3 albo na sierpniowym Gamescomie, czyli europejskiej imprezie poświęconej branży gier wideo.

EA Plays - zwiastun „Anthem”

Oprócz nowej gry o Jedi, EA pokazało gameplay „Anthem”, które w teorii ma być odpowiedzią „Elektroników” na „Destiny”, czyli przeznaczonego na konsole MMOFPS-a. Nowa produkcja studia Bioware, czyli ludzi odpowiedzialnych za serię „Mass Effect” prezentuje się naprawdę ciekawie. Miejmy nadzieję, że poziom tej gry będzie wyższy od tego, co zaprezentowali w swoim ostatnim dziele, czyli „Mass Effect: Andromeda”:

„Anthem” trafi do sprzedaży dopiero 22 lutego 2019 roku. Gra zadebiutuje na pecetach oraz konsolach Playstation 4 i Xbox One.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.