Ed Boon zapowiedział nowe Mortal Kombat?

Michał Tomaszkiewicz
14.05.2018 11:21
Ed Boon zapowiedział nowe Mortal Kombat? Fot. materiały prasowe

Wystarczył jeden krótki tweet Eda Boona, twórcy Mortal Kombat, żeby część graczy zaczęła dopatrywać się (nie)oficjalnej zapowiedzi nowe części bijatyki. Inni twierdzą, że nie ma powodów do ekscytacji.

O tym, jaką siłę mogą mieć nawet kilkuznakowe wiadomości zamieszczane na Twitterze przekonał wszystkich CD Projekt RED – wystarczyło kilka liter na koncie Cyberpunka 2077, żeby akcje dewelopera wyraźnie podrożały na giełdzie.

Podobną wagę zaczęto przywiązywać do wypowiedzi Eda Boona, jednego z twórców serii Mortal Kombat, której udzielił odpowiadając o pytania na temat rozwoju Injustice 2.

Zamiana litery „c” na „k” w zdaniu o czymś innym fajnym dla części fanów gry była jednoznaczna z deklaracją o tworzeniu nowej części Mortal Kombat. Czy jednak rzeczywiście ten tweet można tak interpretować?

Ed Boon zapowiedział nowe Mortal Kombat?

„Kombat” pisane przez „k” to znak rozpoznawczy serii bijatyk od chwili ich powstania 25 lat temu. Fani Ed Boona wiedzą, że zamiana „c” na „k” nie jest u niego czymś niezwykłym – ba, jest nawet codziennością, co można zobaczyć także w jego innych tweetach.

Mortal Kombat jako gra – szczególnie ze względu na jubileusz 25-lecia – budzi jednak tak duże emocje, że fani bijatyki chcieliby zobaczyć nowy tytuł jak najszybciej. Ed Boon zauważył poruszenie, jakie wywołał jego tweet i skomentował go w sposób, który można interpretować dwojako:

Z jednej strony wydaje się bagatelizować sprawę mówiąc o tym, że maniera podmieniania liter jest obecna od 25 lat, z drugiej zaś strony przypomnienie, że chodzi właśnie o ćwierćwiecze może być interesowane jako związane z serią Mortal Kombat – pierwsza część gry miała premierę 8 października 1992 roku, a my z tej okazji przygotowaliśmy zestaw ciekawostek o grze.

 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.