Pogoda
09.04.2020 13:39

Egzaminy ósmoklasisty oraz matury przełożone. Nie wiadomo jeszcze, na kiedy

Zamknięcie szkół i wprowadzenie nauki zdalnej sprawiło, że dzieci, młodzież i ich rodzice zaczęli martwić się o możliwość przeprowadzenia egzaminów w terminie. Okazało się, że ich obawy nie były bezpodstawne.

sala przygotowana do matury
foto: Rafal Gaglewski/REPORTER

Uczniowie klas ósmych szkół podstawowych oraz młodzież kończący naukę w liceach mają podejść do najważniejszych egzaminów w swoim życiu. W 2020 roku, ze względu na epidemię COVID-19, stresów mają jeszcze więcej: przez długi czas nie było wiadomo, czy, kiedy i w jaki sposób dojdzie do przeprowadzenia państwowych sprawdzianów.

Koronawirus sprawił, że próbne egzaminy zostały przeprowadzone przez internet. Pozwoliło to zdającym zapoznać się z przykładowymi zadaniami egzaminacyjnymi, nie dało im jednak przekonać się, jak w praktyce przebiega tradycyjny egzamin w szkołach.

matura
matura
Przeczytaj także Próbne egzaminy ósmoklasisty i próbne matury odbędą się przez internet

Po miesiącu niepewności premier Mateusz Morawiecki poinformował o pomysłach rządowych dotyczących zapewnienia młodym ludziom zdania wymaganych przez państwo egzaminów, niezbędnych do dalszego przygotowywania się do dorosłego życia.

Egzaminy ósmoklasisty i matury przełożone. Odbędą się najprawdopodobniej w czerwcu 2020

Premier zapowiedział, że wszystkie egzaminy zostaną przełożone. Najprawdopodobniej odbędą się w czerwcu 2020, data zostanie wyznaczona biorąc pod uwagę przebieg epidemii COVID-19 w olsce.

Morawiecki zaznaczył, że data przeprowadzona egzaminów zostanie podana z trzytygodniowym wyprzedzeniem.

Szkoły, przedszkola i uczelni pozostaną zamknięte do 26 kwietnia 2020, ograniczenie może jeszcze zostać przedłużone.

Zobacz także: Biedronka wprowadziła zakupy przez internet. Dostawa do domu w ciągu godziny 

Co myślicie o przełożeniu egzaminów?

Tagi: Newsy koronawirus