Pogoda
14.03.2016 16:32

Ekipa Top Gear zakłóciła spokój w Londynie

Obecny zespół Top Gear 13 marca 2016 roku nagrał w Londynie sceny do nowego epizodu. W rolach głównych wystąpili Ford Mustang, Ken Block oraz Matt LeBlanc.

Ekipa Top Gear zakłóciła spokój w Londynie
foto: kadr z wideo

Nie zabrakło kłębów dymu, któremu towarzyszyły donośny skowyt wydobywający się z silnika oraz towarzyszący temu pisk opon. Wydarzenie to zostało odpowiednio zabezpieczone przez publiczne służby, w tym policję oraz oddziały pogotowia ratowniczego. Całemu przedsięwzięciu skandowały tłumy. Jak się potem okazało, nie każdy cieszył się z tego małego pokazu driftu. Jedną z osób, które wyraziły swoje niezadowolenie był kanclerz skarbu – George Osbourne – skarżący się na hałas utrudniający mu pracę:

Niezadowolone z obrotów spraw były także inne osoby. Zdaniem weterana wojennego – Richarda Kempa – kręcone sceny to przejaw braku szacunku do miejsca, ponadto istniało ryzyko uszkodzenia zabytkowych monumentów.

Okazało się także, że zakłócona została również ceremonia weselna:

W wyniku całego zamieszania, Chris Evans przeprosił w BBC Radio 2 wszystkie osoby, których spokój w jakikolwiek sposób został zakłócony przez ekipę Top Gear i Matta LeBlanca.

Co ciekawe, sam potężny 845-konny Ford Mustang z 1965 roku prowadzony przez Kena Blocka znany jest między innymi z serii Gymkhana – w 2014 roku wystąpił w siódmym filmie z serii:

Jak słychać, potrafi swoim dźwiękiem silnika wywołać sporo hałasu...

Tagi: Duperele Top Gear