Pogoda
27.02.2019 10:42

Eksperyment płaskoziemców udowodnił, że Ziemia jest kulista. Reakcje bezcenne [WIDEO]

Ziemia jest płaska – wie o tym każdy, kto nie dał się ogłupić propagandzie sojuszu Reptylian i Big Pharmy i zachował choć trochę własnego rozumu. Wystarczy przecież prosty eksperyment, żeby tego dowieść – ale zaraz, ale chwileczkę, coś się w nim nie zgadza...

eksperyment płaskoziemców
foto: kadr z wideo

Na całym świecie rośnie populacja wyznawców hipotezy płaskiej Ziemi oraz głoszących szkodliwość szczepionek. Najbardziej nawet niewinne napomknięcie o tym, że mogą nie mieć racji, jest przez nich traktowane jako bezpośredni atak osobisty – przekonaliśmy się o tym, gdy raportowaliśmy, że Facebook zamierza traktować treści antyszczepionkowe jako fake newsy, a YouTube zdecydował o wyłączeniu reklam przy filmach, w których mówi się o rzekomej szkodliwości szczepionek, zastępując je linkiem do opracowania na Wikipedii.

Płaskoziemcy nie ustają w próbach udowodnienia, że mają rację – trwają między innymi zapisy na luksusowy rejs do krawędzi Ziemi, którego pasażerowie mają przejść do historii jako pierwsi, którzy udowodnili, że kulistość naszej planety to spisek.

Inicjatywy mające otworzyć oczy niedowiarkom powstawały i w Polsce – w naszym kraju można było na przykład wziąć udział w zbiórce na profesjonalne drony, które uniosą się tak wysoko na nad powierzchnię naszej planety, że udowodnią, że nie widać żadnej krzywizny. W USA zaś śmiałek postanowił wystrzelić się w rakiecie parowej własnej konstrukcji w identycznym celu.

Są także osoby, które hipotezę płaskiej Ziemi próbują udowodnić w sposób naukowy. Film z przeprowadzania eksperymentu trafił na YouTube – okazało się, że nie wszystko poszło w nim zgodnie z planem.

Polski dron badawczy ma udowodnić, że Ziemia jest płaska
Polski dron badawczy ma udowodnić, że Ziemia jest płaska
Przeczytaj także Polski dron badawczy ma udowodnić, że Ziemia jest płaska

Eksperyment płaskoziemców miał udowodnić, że Ziemia jest płaska. Coś poszło nie tak

Zasady eksperymentu, który postanowili przeprowadzić zwolennicy hipotezy płaskiej Ziemi, są proste – w tablicy umieszczonej na ustalonej wysokości nad powierzchnią wycięli otwór, przez który obserwowano, czy widać odległe źródło światła. Te, skoro Ziemia jest płaska, powinno być umieszczone na tej samej wysokości, co otwór – w końcu promienie światła rozchodzą się w linii prostej.

Zobacz także: >> Płaskoziemcy odpowiedzieli Muskowi jego własną bronią <<

Wszystko szło idealnie, dopóki nie przystąpiono do formalności, jaką miało być odczytanie wyników. Zobaczcie sami:

Podobny eksperyment, tylko na o wiele większą skalę, przeprowadził Discovery Channel ze wsparciem samego Stephena Hawkinga:

Wyniki były dla płaskoziemców „interesujące” – osoby pokazane w dokumencie Discovery przyznały nawet, że ich światopogląd legł w gruzach.

Co sądzicie o eksperymencie?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Duperele