Pogoda
03.03.2016 14:45

Ekspres do kawy sterowany smartfonem

Nespresso Prodigio pozwala przyrządzić aromatyczną kawę przez aplikację bez konieczności wstawania z fotela – wymaga to jednak dokonania odpowiednich przygotowań.

Ekspres do kawy sterowany smartfonem
foto: kadr z filmu

Program dostępny jest w wersji na smartfony z Androidem i systemem iOS. Za jego pomocą można wydać ekspresowi polecenie zaparzenia kawy. Na czym polega haczyk?

To proste - Nespresso Prodigio musi zostać do tego odpowiednio przygotowane. Oznacza to konieczność zapewnienia odpowiedniej ilości wody oraz włożenia kapsuły z wybranym gatunkiem kawy. Tak naprawdę użytkownik dostaje więc możliwość opóźnionego włączenia urządzenia.

W praktyce nie będzie to jednak aż tak uciążliwe – wystarczy pamiętać, żeby przy każdorazowym odbieraniu filiżanki z kawą zainstalować nową kapsułę. Smartfon lub tablet łączy się z ekspresem za pośrednictwem Bluetooth – użytkownik musi więc pozostawać w pobliżu Nespresso Prodigio, żeby móc nim zarządzać.

To ograniczenie można pominąć, jeśli ekspres do kawy zostanie sparowany z urządzeniem pozostającym w domu – wtedy będzie można połączyć się przez internet, a nawet pokusić się o automatyczne włączanie parzenia kawy gdy znajdziemy się wystarczająco blisko domu na podstawie udostępnianej lokalizacji.

Oprócz opcji zdalnego włączenia aplikacja oferuje także możliwość ustawienia godziny, o której włączy się ekspres. Program pokaże również stan zbiornika z wodą, liczbę dostępnych kapsuł z kawą oraz poinformuje o konieczności wyczyszczenia. Z poziomu aplikacji można ponadto zamawiać dodatkowe wkłady z kawą.

Ekpres wytwarza ciśnienie 19 atmosfer. Urządzenie może pracować w jednym z trzech trybów, nazwanych Ristretto, Espresso i Lungo (zaparzających odpowiednio 25, 40 lub 110 ml kawy). Wbudowany pojemnik może pomieścić do 14 zużytych kapsuł.

Nespresso Prodigio zostało wycenione na 299 dolarów.

Dalibyście się budzić o poranku zapachowi automatycznie zrobionej kawy?

Ekspres ciśnieniowy - zalety i wady

Michał Tomaszkiewicz