Ekstremalny test Samsunga Galaxy Fold. Jak szybko psuje się zginany smartfon za 9 000 zł? [WIDEO]

24.09.2019 12:42
Ekstremalny test Samsunga Galaxy Fold. Jak szybko psuje się zginany smartfon za 9 000 zł? [WIDEO] Fot. kadr z wideo YouTube/JerryRigEverything

Smartfony z elastycznym ekranem to według producentów nasza przyszłość. Jak się okazało, wystarczy jednak chwila nieuwagi, żeby nieodwracalnie uszkodzić wrażliwe komponenty. Niebezpieczny dla ekranu jest nawet paznokieć.

Samsung Galaxy Fold to telefon z przyszłości. Dzięki elastycznemu ekranowi można regulować jego rozmiar, dostosowując wielość ekranu do wykonywanej czynności.

Jeśli zamierzamy dzwonić bądź pisać wiadomości tekstowe, wystarczy nam do tego zewnętrzny, klasyczny wyświetlacz. Jeśli jednak chcemy obejrzeć film lub sprawdzić, co dzieje się w internecie, znacznie łatwiej będzie to zrobić rozkładając Samsunga Galaxy Fold do rozmiarów tabletu.

Przeczytaj także

Zastosowanie elastycznego ekranu sprawia, że z Galaxy Folda i innych zginanych telefonów trzeba korzystać znacznie ostrożniej, niż z klasycznych smartfonów z ekranami chronionymi wzmocnionym szkłem. Ekstremalny test zginanego telefonu pokazuje, że jeśli nie będzie się zachowywać szczególnej ostrożności, to drogim sprzętem będziemy się cieszyć bardzo krótko. Czasem nawet minuty po uruchomieniu.

Ekstremalny test Samsunga Galaxy Fold. Jak dużo może wytrzymać ekran?

Elastyczny ekran Samsunga Galaxy Fold to zarówno jego najmocniejsza, jak i najsłabsza strona. Wyświetlacz robi ogromne wrażenie, stając się jednak piętą Achillesa dla smartfonu.

Producent ostrzega, że uszkodzić może go nawet mocniejsze naciśnięcie oraz okruchy, z którymi telefon zostanie zamknięty. Wszystko to – a także znacznie więcej – sprawdzono w ekstremalnym teście, w którym Galaxy Fold stał się wrakiem zanim jeszcze zdążono sięgnąć po bardziej brutalne środki.

Twórca testu zażartował nawet, że właściciele Samsunga Galaxy Fold powinni odkurzać dokładnie kieszenie przed włożeniem do niego telefonu. Znajdujące się w niej paprochy mogą bowiem uszkodzić ekran.

Zaskakująco dobrze sprawiły się za to zawiasy. Okazało się bowiem, że skutecznie uniemożliwiają one złożenie smartfona w nieodpowiednią stronę.

Dużym problemem dla właścicieli Samsunga Galaxy Fold będzie zapewnienie odpowiedniej ochrony dla elastycznego ekranu. Obecnie nie ma na rynku produktu, którym można byłoby zabezpieczyć ekran, nie unieruchamiając go jednocześnie w rozłożonej pozycji.

Zobacz także: Huawei Mate X z elastycznym ekranem - polska cena i specyfikacje 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.