Electro Ride. Psychodeliczne wyścigi autami z PRL-u [WIDEO]
01.06.2020 16:53
Electro Ride. Psychodeliczne wyścigi autami z PRL-u [WIDEO] Fot. materiały prasowe Sylwestra Osika

Jeśli macie w sercu specjalne miejsce dla „borewicza”, a na wspomnienie Syreny Sport ogarnia was nieutulony żal, powinniście zainteresować się Electro Ride, polską grą, w której ścigać się będziemy po neonowych trasach upstrzonych smaczkami z krajów bloku wschodniego.

Gier, w których można było poszaleć za wirtualną kierownicą aut wspominanych nostalgicznie z czasów PRL kilka już powstało. „Rajd przez Polskę” pozwalał pościgać się na wspominanej z równym rozrzewnieniem Amidze, nowszy zaś „Maluch Racer”, jak sama nazwa wskazuje, pozwalał poczuć nierealny dreszczyk emocji podczas prowadzenia polskiego fiata 126p.

Takiego odlotu, jak w zaprezentowanej właśnie grze Electro Ride jeszcze nie było. Psychodeliczności świata przedstawionego nie powstydziłyby się żadne dzieła stworzone w magicznych latach 80. XX wieku.

Przeczytaj także

Electro Ride pozwoli na prowadzenie 20 różnych aut znanych z czasów PRL-u. Oprócz klasyków powstających w Polsce okiełznać można będzie także szalone moce modeli z Czechosłowacji, NRD, Rumunii, a także ZSRR.

Electro Ride: psychodeliczne wyścigi reliktami PRL-u

Akcja Electro Ride dzieje się na ulicach równoległego świata, w którym dzięki ciężkiej pracy proletaryatu osiągnięto dobrobyt, którego zgnili imperialiści mogą tylko zazdrościć.

W alternatywnej Europie, w której blok wschodni nie upadł, lecz przekształcił się w wieczne centrum bogactwa i postępu po zwycięskim wyścigu kosmicznym - sława czeka na Ciebie. Wyścig w światłach neonów. Neonowe miast, neonowe ulice i klasyczne, ale też neonowe samochody. Od Muru Berlińskiego przez Warszawę, Sofię czy Pragę aż po Moskwę, Neon League wprowadza kolory na ulice!

Jeśli nie macie jeszcze dość neonów, więcej zobaczycie na oficjalnej zapowiedzi gry:

Twórcy pokazali także, jak rozgrywka wygląda w praktyce:

Chętni na zasmakowanie neonowych wyścigów jeszcze przed premierą gry mogą pobrać bezpłatny prolog, pozwalający przejechać się po ulicach Warszawy oraz Berlina. Electro Ride trafi do sprzedaży 10 lipca 2020 roku.

Zobacz także: QUIZ: Rozpoznaj po screenie kultowe gry z lat 90. 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.