Gwiazdor "Incepcji" Elliot Page wyjawił, że jest transpłciowy

02.12.2020 10:33
Gwiazdor "Incepcji" Elliot Page wyjawił, że jest transpłciowy Fot. Christos Kalohoridis/Netflix/Everett Collection/East News

Elliot Page poinformował na swoim Instagramie, że jest transpłciowy. Nominowany do Oscara aktor wyjawił swoje odczucia na Instagramie, twierdząc, że "jego szczęście jest teraz prawdziwe".

Elliot Page jest transpłciowy. Aktor wydał bardzo osobiste oświadczenie

"Chcę wam powiedzieć, że jestem transpłciowy, moje zaimki to on/oni i nazywam się Elliot" - takimi słowami Elliot Page rozpoczął swoje oficjalne oświadczenie, w którym wyjawił, że jest transpłciowy. Gwiazdor "Incepcji", "Juno", czy serialu "Umbrella Academy" nie krył tego, że zebranie się na odwagę i dokonanie coming outu wpłynęło pozytywnie na jego samopoczucie.

Polecamy

Page nie krył w oświadczeniu swoich emocji, twierdząc, że nie może uwierzyć we wsparcie, które otrzymał w trakcie tej podróży. Jak czytamy: 

Czuję się szczęśliwy, że mogę to napisać. Że tu jestem. Że dotarłem do tego miejsca w swoim życiu. Nie mogę nawet wyrazić słowami tego, jak niezwykłe jest to, że nareszcie kocham siebie na tyle, by zacząć podążać w kierunku autentycznego siebie. 

Ponadto Page wyjaśnił, że publiczny coming out będzie zupełnie innym doświadczeniem, odnosząc się do rosnących statystyk przemocy wobec osób transpłciowych na całym świecie:

Proszę o cierpliwość. Moja radość jest prawdziwa, ale też krucha. Prawa jest taka, że chociaż czuję się fundamentalnie szczęśliwy i wiem, jak bardzo jestem uprzywilejowany, to jestem przestraszony. Boję się inwazji mediów, nienawiści, "żarcików" i przemocy. Nie chcę specjalnie psuć momentu, który jest dla mnie szczęśliwy, ale chcę się odnieść do pełnego obrazu sytuacji.

Polecamy

Elliot Page zakończył swoje oświadczenie, pisząc, że cieszy się, iż jest transpłciowy i obiecał, że nadal będzie walczył o równouprawnienie dla mniejszości seksualnych na całym świecie.

Tak jak wspomnieliśmy, Page jest najlepiej znany z występów w "Juno", "Incepcji" i "Umbrella Academy", ale niedawno zadebiutował również jako reżyser. Razem z Ianem Danielem przygotował film dokumentalny "There's Something In The Water" na podstawie powieści Ingrid Walton o tym samym tytule.

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.