Elon Musk kupił Twittera za 44 miliardy dolarów. Zamierza wprowadzić sporo zmian?

26.04.2022 12:21
Elon Musk kupił Twittera za 44 miliardy dolarów. Zamierza wprowadzić sporo zmian? Fot. RYAN LASH/AFP/East News

Wyrzucali go drzwiami, to wchodził oknami. Elon Musk w końcu dopiął swego i oficjalnie przejął Twittera za skromne 44 miliardy dolarów, już wcześniej będąc największym udziałowcem firmy.

Elon Musk przejął Twittera za 44 miliardy dolarów

Po kilku tygodniach doniesień, Elon Musk w końcu oficjalnie kupił Twittera. Jak podaje The Hollywood Reporter, transakcja kosztowała go około 44 miliardy dolarów, a miliarder podkreśla, że jego misja jest prosta - chce zapewnić, żeby Twitter był bezpiecznym miejscem, przestrzegającym wolności słowa. Na razie nie wiemy jednak, co konkretnie ma się zmienić w platformie.

Polecamy

Jak opowiedział sam Musk:

Wolność słowa to totalna podstawa dobrze funkcjonującej demokracji, a Twitter jest cyfrowym miasteczkiem, gdzie odbywają się ważne rozmowy na temat przyszłości ludzkości.

Następnie dodał:

Chcę sprawić, żeby Twitter był lepszy, rozszerzając nasz produkt, dodając kolejne usługi, udostępniając algorytmy w formie open source, by ulepszyć ich działanie, a także zwiększyć publiczne zaufanie do platformy i zniszczyć boty. Twitter ma niezwykły potencjał - nie mogę się doczekać, by pracować nad tym projektem z pomocą użytkowników. Wierzę, że będziemy w stanie odblokować ten potencjał.

Polecamy

Musk wyjaśnił też we wniosku do Komisji Papierów Wartościowych, która nadzorowała transakcją, że za jego decyzją o kupnie Twittera stoi dość prosta przyczyna:

Odkąd zainwestowałem pieniądze w tę firmę to zauważyłem, że Twitter nigdy nie będzie prosperował i w pełni spełniał swojej społecznej misji w obecnej formie. Dlatego stwierdziłem, że Twitter musi być prywatną firmą.

Wielu lewicowych i centrowych działaczy boi się, że Musk może uczynić z Twittera prawicową machinę propagandową, co wydaje się być nieco paranoicznym podejściem do sprawy. Miliarder na razie przeprowadzał jedynie sondy na temat potencjalnych zmian - jedyną najpoważniejszą była ta, która pozwala użytkownikom na edytowanie opublikowanych tweetów.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.