Elon Musk mówi, żeby skasować Facebooka. „Jest lamerski”

10.02.2020 15:11
Elon Musk|undefined Fot. FR170512 AP/Associated Press/East News

Z Facebooka korzysta już 2,5 mld osób na całym świecie. Serwis społecznościowy coraz częściej znajduje się przez to na cenzurowanym, jako że analizowano są sposoby dobierania i filtrowania informacji, jakie pokazuje użytkownikom. Sposób na rozwiązanie jest prosty: skasowanie konta.

Elon Musk znany jest z dotrzymywania słowa. Miliarder wypowiadał się już krytycznie o Facebooku bezpośrednio po skandalu Cambridge Analytica. Okazało się wtedy, że dane udostępniane przez serwis zostały wykorzystane do namierzania osób poddawanych następnie politycznym agitacjom, co mogło wpłynąć na wynik wyborów.

Gdy internauci zwrócili Muskowi uwagę, że jego przedsiębiorstwa, z Teslą na czele, ma profile na Facebooku, ten zareagował błyskawicznie i konta skasował.

Przeczytaj także

Afera najwyraźniej nie wpłynęła na popularność Facebooka, który sukcesywnie zyskuje nowych użytkowników. Platforma ogłosiła nawet plany wprowadzenia własnej, ponadnarodowej kryptowaluty, wszystko wskazuje jednak na to, że z powodu ingerencji rządów (w tym USA) będzie musiała się z tego wycofać.

Przeczytaj także

Imperium Marka Zuckerberga zwraca coraz więcej uwagi wśród osób, które patrzą na jego działanie krytycznie. Krótką, ale bardzo wymowną wiadomość zachęcającą do skasowania konta zamieścił Elon Musk.

Elon Musk zachęca do skasowania Facebooka

Facebook postrzegany jest jako zagrożenie przez coraz większą liczbę osób. Do zrezygnowania z serwisu nawoływał znany ze szczerości współzałożyciel Apple, Steve Wozniak.

Przeczytaj także

Swój głos do krytyki serwisu dodał Sacha Baron Cohen, który stwierdził, że tak samo jak nie dałoby się władzy nad kurkiem od wody dla 2,5 mld ludzi ani włącznika elektryczności jednej osobie, nie powinno się pozwalać, żeby jedna osoba kontrolowała informacje docierające do takiego grona użytkowników.

Na tę deklarację zareagował w swoim stylu Elon Musk, który w komentarzu napisał „Skasuj Facebooka. Jest lamerski”.

W wypowiedzi Cohena pojawiła się propozycja, żeby Facebook był kontrolowany i rozliczany przez rządy poszczególnych krajów, w których działa.

Zobacz także: Facebook odmówił przyjęcia pozwu złożonego w warszawskim sądzie. Tłumaczy, że nie zna polskiego 

 

Michał Tomaszkiewicz|undefined
Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.