Pogoda
18.06.2019 11:29

Elon Musk napisał na Twitterze, że skasował konto na Twitterze

Elon Musk znany jest z dość niekonwencjonalnych sposobów komunikowania się za pomocą Twittera. Stojący za Teslą i SpaceX miliarder po burzy tweetów oznajmił nagle, że skasował swoje konto. Obserwuje go 27 mln osób.

Elon Musk
foto: JD Lasica, CC BY 2.0

Twitter odbił się już Elonowi Muskowi czkawką. Amerykańska komisja zajmująca się regulowaniem rynku finansowego zarzuciła mu publikowanie wypowiedzi, które wpływały na wycenę Tesli na giełdzie.

Miliarder musiał zgodzić się, żeby wszystkie jego tweety dotyczące jego przedsiębiorstw były nadzorowane oraz zatwierdzane przez prawników. Miliarder miał też zapłacić 20 mln dolarów kary oraz zrezygnować ze stanowiska prezesa.

Elon Musk
Elon Musk
Przeczytaj także Elon Musk zmienił nazwisko na Tusk

Musk mimo takich problemów nie stracił fantazji ani animuszu na Twitterze. Udało mu się wywołać kolejną burzę, a jej powodem była postać z gry komputerowej.

Elon Musk skasował konto na Twitterze?

Osoby, które sprawdzają Twittera Elona Muska, widzą następującą wiadomość:

Miliarder ogłasza w niej, że skasował konto. Wypowiedzi, po których pojawił się taki komunikat, zostały jednak skasowane. Musk wdał się w nich w dyskusje o podpisywaniu grafiki, którą się podzielił.

Musk podzielił się przez Twittera pracą przedstawiająca 2B, bohaterkę gry Nier: Automata. Była to fanowska grafika stworzona przez Meli Magali.

elon_musk_twitter_02

Musk odmówił podania, kto jest autorem dzieła, co nie spodobało się zarówno internautom, jak i samej autorce.

Na Twitterze rozgorzała gorąca dyskusja, w wyniku której Musk skasował budzące kontrowersje tweety i opublikował informację o skasowaniu konta. Czy stało się tak rzeczywiście, czy też był to tylko żart, dowiemy się w przyszłości.

Warto pamiętać, że Elon Musk nie żartował, informując o wykasowaniu profili Tesli i SpaceX z Facebooka. Decyzję podjęto po wyjściu na jaw, że dane użytkowników serwisu wyciekały na zewnątrz.

Zobacz także: Dane Polaków w niebezpieczeństwie. FBI przyjrzy się działaniom Facebooka 

Skasował, czy żartował?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Internet Elon Musk