Elon Musk nie jest już szefem rady nadzorczej w Tesli. Zgodził się również zapłacić 20 milionów dolarów kary

Kamil Kacperski
01.10.2018 11:34
Elon Musk|undefined Fot. AP/Associated Press/East News

Wszystko zostało spowodowane przez tweety, które Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd odebrała za spekulacje. Miliarder postanowił zapłacić 20 milionów dolarów za ugodę, a następnie zrezygnował z pozycji szefa rady nadzorczej.

Elon Musk, czyli współzałożyciel Tesla Motors, został oskarżony przez Amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd o spekulacje po tym, jak mężczyzna na swoim Twitterze zasugerował, by wycofać Teslę z giełdy. Nie spodobało się to szefowi amerykańskiego odpowiednika naszej Komisji Nadzoru Finansów, co spowodowało nagonkę na Muska i jego firmę.

Po kilku dniach od incydentu, Musk postanowił szybko załatwić całą sprawę - biznesmen zrezygnował z funkcji szefa rady nadzorczej w Tesli (ma 45 dni na opuszczenie stanowiska), a także potwierdził, że nie będzie pełnił tej funkcji przez przynajmniej następne 3 lata. Wciąż pozostaje jednak dyrektorem generalnym (CEO) spółki.

Elon Musk ma problemy

Sama firma poniesie zaś 20 milionów dolarów kary za działania jej szefa, a także zatrudni 2 niezależnych dyrektorów, którzy będą mieli za zadanie... pilnować Elona Muska, czy jak kto woli „wdrożą dodatkowe kontrole i procedury nadzorujące Muska”. Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd złożyła skargę na działania szefa Tesli, gdy ten postanowił napisać na Twitterze, że „zamierza wycofać Teslę z giełdy w cenie 420 dolarów za aukcję”. AKPWiG chciało zacząć śledztwo mające na celu ustalenie powodów, dla których Musk opublikował tego tweeta. Jedna z członkiń organizacji stwierdziła na konferencji prasowej, iż celebrycki status nie zwalnia go z obowiązków przestrzegania prawa.

O Elonie Musku zrobiło się kilka tygodni temu głośno również z powodu bardziej prozaicznego. Biznesmen miał przyjemność uczestniczyć w podcaście Joe Rogena. Ich rozmowa trwała ponad 2 godziny i w międzyczasie panowie zdążyli poruszyć wiele różnych ciekawych tematów, a także skonsumować trochę whiskey i zapalić jointa. Obrazek przedstawiający Muska ze skrętem szybko stał się memem:

A Wy co sądzicie o Elonie Musku? Myślicie, że zasłużył na karę ze strony Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd?

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.