Elon Musk ostrzega przed końcem świata. „Cywilizacja zostanie zniszczona”

06.09.2019 11:23
Elon Musk|undefined Fot. Natan Dvir/Polaris Images/East News

Nasze dni na Ziemi są policzone, cywilizacja runie w gruzach. Takie słowa wygłosił Elon Musk podczas konferencji World Artificial Intelligence w Szanghaju. Część ludzkości może się jednak wciąż uratować i żyć dalej, choć nie na naszej planecie.

Koniec świata to temat, do którego powinniśmy podchodzić śmiertelnie poważnie. Ludzkość tak naprawdę jest bardzo młoda, a osiągnięcie statusu cywilizacji technicznej w skali czasu kosmicznego to zaledwie mrugnięcie okiem.

Nasza zagłada może przyjść szybciej, niż tego się spodziewamy. Czy dojdzie do tego z naszej winy, przez zmiany klimatyczne wywołane na Ziemi, stworzenie sztucznej inteligencji która zbuntuje się przeciwko ludziom czy uderzenia gigantycznej asteroidy, wynik będzie taki sam: koniec rasy ludzkiej.

Przeczytaj także

Ta świadomość spędza sen z powiek Elonowi Muskowi, ulubionemu miliarderowi internautów. Tesla, SpaceX i Boring Company zostały założone, żeby pomóc w stworzeniu „kopii zapasowej” ludzkości – niezależnej kolonii, która przetrwa, jeśli z cywilizacją na Ziemi stanie się coś złego.

Musk opowiedział o zbliżającym się nieuchronnie końcu świata, jaki znamy, podczas konferencji poświęconej rozwojowi sztucznej inteligencji.

Istnieje prawdopodobieństwo, że coś stanie się Ziemi. Mimo naszych najlepszych intencji i wszystkiego, co możemy zrobić, zewnętrzna siła lub nieprzewidywalny błąd może doprowadzić do upadku cywilizacji.

Elon Musk ogłosił, że koniec świata może być bliski

Musk znany jest z dzielenia się obawami dotyczącymi rozwoju sztucznej inteligencji. Podobnie jak Stephen Hawking uważa, że będzie to największy i zarazem ostatni wynalazek ludzkości, który może szybko obrócić się przeciwko swoim twórcom.

Zagrożenie dla naszej cywilizacji sprawia także ocieplenie klimatu. Jeśli się nie opamiętamy, to do końca wieku spora część naszej planety nie będzie nadawać się do zamieszkania przez ludzi z powodu zbyt wysokich temperatur.

Tesla powstała, żeby przyspieszyć przejście całego świata na bardziej ekologiczne środki transportu, nie emitujące podczas jazdy gazów cieplarnianych z powodu spalania paliw kopalnych. Plan Muska zdaje się spełniać, jako że praktycznie wszyscy producenci samochodów szykują (lub już pokazali) swoje samochody elektryczne.

Celem nadrzędnym SpaceX jest zbudowanie pojazdu zdolnego do transportowania kolonistów na Marsa. Tę funkcję ma pełnić Starship, którego prototyp jest obecnie montowany w USA. Starhopper, zminiaturyzowana wersja testowa, z sukcesem odbyła niedawno swój dziewiczy lot.

Boring Company, przedsiębiorstwo obiecujące usprawnić komunikację po mieście dzięki wydrążeniu tuneli transportowych dla aut, docelowo ma wykorzystywać swoje doświadczenie w budowaniu pod powierzchnią Marsa baz dla nowych mieszkańców Czerwonej Planety.

Musk ma nadzieję, że dzięki stosunkowo niskiej cenie przeprowadzki na Marsa uda mu się zachęcić do osiedlenia się na sąsiadującej planecie tysiące osób.

Przeczytaj także

Miliarderowi bardzo zależy, żeby niezależną marsjańską kolonię, będącą kopią zapasową ludzkości na wypadek katastrofy, stworzyć jak najszybciej.

Po raz pierwszy w ciągu 4,5 miliarda lat historii Ziemi możliwe jest poszerzenia strefy życia poza naszą planetę. Pytanie tylko, jak długo to okno będzie otwarte?

NASA od 2017 roku szuka dla SpaceX najlepszego miejsca do lądowania i stworzenia stałej bazy na Marsie.

Zobacz także: David Bowie w kosmosie – „Starman” leci w Tesli Roadster w kierunku Marsa 

 

Michał Tomaszkiewicz|undefined
Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.