Pogoda
25.06.2019 11:33

Elon Musk pomylił Marsa z Księżycem. Fani wietrzą spisek

Gdy Twoim celem jest skolonizowanie Marsa, podstawową umiejętnością powinno być wskazanie, gdzie powinny polecieć rakiety. Elon Musk zaliczył nie lada wpadkę, przypominając o swoim celu i ilustrując go zdjęciem Księżyca.

Elon Musk
foto: Daniel Oberhaus, CC BY-SA 4.0

Wszystko, co robi Elon Musk, podporządkowane jest nadrzędnemu celowi: kolonizacji Marsa. Tesla miała wywołać elektryczną rewolucję i przyczynić się do opóźnienia katastrofy klimatycznej, dając czas na przygotowanie projektu zasiedlenia Czerwonej Planety.

SpaceX i rakiety wielorazowego użytku to próba znacznego obniżenia cen wynoszenia ładunków w przestrzeń. Dzięki temu koszt przeprowadzki na Marsa ma stać się tak niski, żeby można było sobie na nią pozwolić w cenie mieszkania w Warszawie.

Starship SpaceX
Starship SpaceX
Przeczytaj także Elon Musk podał koszt przeprowadzki na Marsa

Nawet Boring Company, przedsiębiorstwo zajmujące się kopaniem tuneli komunikacyjnych, to zbieranie doświadczeń niezbędnych do drążenia podziemnych baz na marsie. Grunt ma chronić przed kosmicznym promieniowaniem, docierającym do powierzchni bez przeszkód z powodu braku atmosfery. Starlink, czyli satelity mające dostarczać globalnie internet,, znajdą się nie tylko na ziemskiej, lecz także na marsjańskiej orbicie.

Osoba tak skupiona na swoim nadrzędnym celu zrobienia kopii zapasowej ludzkości powinna więc odróżniać Marsa od Ksieżyca, prawda? Okazało się, że nie jest to takie proste, jak mogłoby się wydawać.

Elon Musk pomylił Marsa z Księżycem. Błąd, czy szpila wbijana Trumpowi?

Elon Musk zamieścił na swoim Twitterze grafikę motywacyjną o kolonizacji Marsa. Wygląda w taki sposób:

Nie trzeba być ekspertem, żeby zauważyć, że Czerwona Planeta wygląda na zdjęciu podejrzanie znajomo. W rzeczywistości jest to bowiem zdjęcie Księżyca w pełni.

Błąd został bardzo szybko wytknięty Muskowi, który cała sytuację obrócił w żart, komentując, że Srebrny Glob także chce skolonizować. Część fanów mu uwierzyła, część jednak uważa, że doszło do naprawdę wstydliwej wpadki.

Są też internauci, którzy uważają, że pomyłka jest celowa i Elon Musk naśmiewa się w ten sposób z Donalda Trumpa. Prezydent USA napisał na Twitterze, że NASA powinna „skupić się na większych rzeczach, w tym na Marsie, którego częścią jest Księżyc”.

Zobacz także: Polacy zaprojektowali luksusową bazę na Marsie. „Twardowsky” mieści 1000 osób i utrzymuje się ze sprzedaży wódki 

A wy co myślicie?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Duperele Elon Musk