Pogoda
10.10.2019 12:12

Elon Musk przyznaje, że jest "p****rzonym idiotą"

Elon Musk nadal nie przeprosił jednego z brytyjskich ratowników, którego określił mianem pedofila i gwałciciela dzieci.

elon musk
foto: east news

Gdy w 2018roku młodzieżowy zespół piłkarski utknął w jaskini w Tajlandii, cały świat szukał sposobu na uratowanie 12 piłkarzy i ich trenera. Jednym z nich był Elon Musk, którego inżynierowie zbudowali "mini łódź podwodną", która miała pomóc uratować chłopców.

Biorący udział w akcji ratunkowej brytyjski ratownik Vernon Unsworth, określił projekt Muska jako twór "który nie ma najmniejszych szans zadziałać". 15 czerwca 2018 zirytowany tą opinią miliarder stwierdził, że Unsworth jest pedofilem i zdecydował się podzielić swoją złością ze światem. Elon określił Unswortha mianem "pedo guy" na swoim twitterze.

pedo guy

Elon Musk ma kłopoty

Reakcja mediów była natychmiastowa — Musk spotkał się z bardzo negatywnym przyjęciem. Mimo tego, gdy miał szansę przeprosić za swoje słowa w rozmowie z BuzzFeed News, Elon stwierdził, że Unsworth jest "gwałcicielem dzieci" i zamieszkał w Tajlandii, aby poślubić 12-latkę. Jako swoje źródło podał prywatnego detektywa, który ostatecznie okazał się oszustem.

SpaceX
SpaceX
Przeczytaj także Komercyjne loty w kosmos. Czym polecimy na Księżyc i Marsa?

Jak zauważają dziennikarze Gizmodo, dla Muska nie był to pierwszy raz, gdy cytował mało wiarygodne źródła. Przed laty szef Tesli umiał się powołać na badania przygotowane przez seksualną sektę jako potwierdzenia, że dziennikarze w Stanach Zjednoczonych starają się go zniszczyć

Elon Musk trafił do sądu

Unsworth oczywiście pozwał miliardera o zniesławienie. Ten twierdził, że określenie "gwałciciel dzieci" było napisane w prywatnym mailu do dziennikarza i nie wiedział, że słowa te zostaną opublikowane.

"

Nie spodziewałem się, że Buzzfeed opublikuje prywatnego maila. Chciałem, aby oni sami przeprowadzili dochodzenie i doszli do własnych wniosków, a nie publikowali mojego maila. Tak czy siak, jestem pie***onym idiotą" "

W aktach sprawy opublikowanych przez radców prawnych Unswortha możemy przeczytać, że Musk wydał 50,000 dolarów na zatrudnienie "prywatnego detektywa" Jamesa Howarda-Higginsa. Ten okazał się skazańcem i oszustem, który w mailu wysłanym do Muska twierdził, że wie "o wielu trupach z szafy pana Unswortha".

Elon Musk
Elon Musk
Przeczytaj także Elon Musk ostrzega przed końcem świata. „Cywilizacja zostanie zniszczona”

Elon Musk i jego twitter

Ostatecznie Howard-Higgins miał wyjawić Elonowi, że żona ratownika miała 18 albo 19 lat, gdy poznała Brytyjczyka. Musk mimo to chciał, aby jego ludzie przekazali mediom informacje, które miały sugerować, że Unsworth jest pedofilem.

"

Chcielibyśmy, aby te informacje zaczęły wyciekać do brytyjskiej prasy natychmiast. Oczywiście należy to zrobić bardzo ostrożnie. Tok myślowy... brzmi: [1] Tajlandia jest światową stolicą pedofilii [2] Ten człowiek bywał w Tajlandii od lat 80.. . . [3] Choć sposoby eksploracji jaskiń są kreatywne, w wielu miejscach na całym świecie istnieją niesamowite i rozległe systemy jaskiń. . . [4] Ożenił się w końcu [sic] 30 lat młodszą kobietą-którą poznał, gdy była nastolatką [5] Jeździł do Tajlandii przez dekady, zanim ją poślubił. Nie była pierwszą dziewczyną, którą poznał — a na pewno nie pierwszą nastolatką, z którą miał kontakt. Podziel się tymi faktami i jak sam powiedziałeś, to powinno wystarczyć na historię "

Tak brzmiał e-mail jednego z pracowników Muska do detektywa. W trakcie przesłuchania współtwórca PayPala miał przyznać, że patrząc przez pryzmat czasu, współpraca z Higginsem była błędem. Howard-Higgins jest w tym momencie w więzieniu, po tym, jak złamał zasady zwolnienia warunkowego.

Grimes Claire Elise Boucher
Grimes Claire Elise Boucher
Przeczytaj także Grimes, dziewczyna Elona Muska, kąpie się w czerwonym świetle i podróżuje do przyszłości i przeszłości

Co istotne w tej sprawie, według Buzzfeed News nie tylko brytyjski ratownik twierdził, że pomysł "mini łodzi podwodnej" nie ma szans zadziałać. Musk, zamiast zajmować się ratowaniem dzieci, skupił się jednak na walce o dobry PR swojego projektu po tym, jak podobne głosy trafiały do mediów z różnych stron świata.

"

10 lipca, zanim wszyscy chłopcy zostali uratowani, Musk i członkowie jego zespołu, którzy mieli być zaangażowani w rozwój łodzi, zamiast pracy na nią wzywali rząd Tajlandii (w tym premiera Tajlandii) do publicznego cofnięcia oświadczenia gubernatora regionu Tajlandii, który stwierdził, że łódź nie była praktyczna i nie pasowała do misji. "

Czytamy w aktach sprawy.

Większość obserwatorów w Stanach Zjednoczonych jest zgodna. Elon będzie musiał niedługo słono zapłacić za swoje słowa.

Zobacz także: Elon Musk pokazał, jak zamierza stworzyć hybrydę człowieka i sztucznej inteligencji

Tagi: Duperele