Elon Musk strollowany przez własną matkę. Pokazała zdjęcie z 1995 roku

13.12.2019 14:49
Elon Musk przy tesli Cybertruck|undefined Fot. FREDERIC J. BROWN/AFP/East News

Maye Musk, matka Elona Muska, znana jest z wyciągania z przeszłości ciekawych zdjęć swojego syna. Nowy wpis został zainspirowany wpadką z oknem Tesli Cybertruck, które zbiło się podczas prezentacji.

Tesla staje się siłą, z którą musi liczyć się każdy producent samochodów. Elon Musk pokazał samochód, którego inni baliby się zaprezentować nawet jako auto koncepcyjne. Cybertruck, zgodnie z zapowiedziami, zaszokował oglądających.

Podczas prezentacji auta doszło do wpadki wprost z koszmaru. Okna wykonane z „metalicznego szkła” rozbiły się podczas demonstrowania ich odporności. Świat natychmiast zalały zdjęcia Muska stojącego obok pokiereszowanego Cybertrucka.

Przeczytaj także

Takiego wypadku rynek nie wybaczyłby żadnemu innemu producentowi. Tesla tymczasem ma powody do świętowania: w ciągu pierwszych kilku dni złożono zamówienia na ponad 250 000 Cybertrucków o wartości przekraczającej 14 mld dolarów.

Po sieci krąży plotka, że Elon Musk samodzielnie wymienił pokiereszowane szyby w Tesli Cybertruck. Odniosła się do niej matka miliardera, pokazując jego zdjęcie przed 25 lat.

Elon Musk na zdjęciu z 1995 roku. Tweet jego matki stał się hitem internetu

Maye Musk opublikowała zdjęcie pokazujące, że premiera Tesli Cybetruck nie była pierwszym momentem, gdy Elon Musk miał problemy z szybami w swoich samochodach.

Na zdjęciu widać Elona z BMW 320i z 1978 roku. Przyszły miliarder samodzielnie dokonuje wymiany stłuczonej szyby.

Musk szybko skomentował zdjęcie, zauważając przy okazji, że historia zatoczyła w pewnym sensie koło.

Wcześniej szef Tesli wytłumaczył, z jakiego powodu pancerne szkło w Cybertrucku nie wytrzymało uderzenia. Jego integralność strukturalna miała być nadszarpnięta u podstaw przez uderzaniem młotem w karoserię. Gdyby próby wytrzymałości zostały wykonane w odwrotnej kolejności, do wpadki by nie doszło.

Żeby nie zostać gołosłownym, Musk zaprezentował nagranie z prób przez premierą.

Tesla Cybertruck wygląda jak żywcem wyjęta z gry komputerowej. Grimes, partnerka miliardera, jest jedną z artystek tworzący ścieżkę dźwiękową dla Cyberpunka 2077. Otworzyło do pole do spekulacji, że samochód może naprawdę pojawić się w polskiej superprodukcji.

Zobacz także: Poznaliśmy artystów ze ścieżki dźwiękowej Cyberpunka 2077. Jest Stachursky i Lady Gaga? 

 

Michał Tomaszkiewicz|undefined
Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.