Pogoda
25.07.2018 13:41

Elon Musk szykuje smartfona Tesla?

Tesla Quadra – tak ma podobno nazywać się smartfon tworzony przez Elona Muska. W sieci pojawiły się zdjęcia, na których najprawdopodobniej widać obudowę telefonu.

Tesla Power bank i Tesla Desktop Supercharcher
foto: materiały prasowe

Elon Musk często określany jest jako Iron Man w prawdziwym życiu – miliarder nie odmówił sobie oczywiście okazji do żartowania na ten temat, wspominając latającą metalową zbroję jako powód spotkania z wojskowymi oficjelami USA.

Wśród przedsiębiorstw założonych przez Muska znajduje się PayPal (który sprzedał, zostając miliarderem), Tesla (producent samochodów elektrycznych), SpaceX (dysponujący powiększającą się flotą rakiet wielokrotnego użytku) czy Boring Company (zasadniczo zajmująca się nudnym kopaniem tuneli, ale sprzedająca także tanie miotacze ognia).

Wygląda na to, że Musk chce jeszcze bardziej zdywersyfikować ofertę Tesli – przedsmak tego mieliśmy, gdy zademonstrował sygnowany marką producenta bank energii oraz szybką ładowarkę do smartfonów Tesla Desktop SuperCharger.

Tesla Quadra – smartfon od Elona Muska?

Musk wspominał już kiedyś o chęci zaoferowania smartfona, do jego słów nie przykładano jednak zbyt dużej wagi – aż do teraz.

W sieci pojawiło się bowiem zdjęcie, na którym według autorów widać obudowę szykowanego przez Teslę smartfona o nazwie Quadra.

Przód urządzenia ma być zajęty w większości przez ekran, co sugeruje cienka ramka oraz modne ostatnio wśród producentów wcięcie na górze wyświetlacza. Z tyłu znajduje się wycięcie na podwójny aparat fotograficzny, ogromne logo Tesli wraz z oznaczeniem modelu oraz tajemnicza szczelina, która może być wycięciem na maskownice głośników.

Nie widać za to miejsca na czytnik linii papilarnych – chyba, że zostanie ukryty w logo, lub umieszczony pod przednim ekranem dzięki korzystaniu z czujnika ultradźwiękowego.

Kupilibyście sobie smartfon Tesli?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile