Elon Musk twierdzi, że piramidy w Gizie to sprawka kosmitów. Co na to rząd Egiptu?

04.08.2020 11:46
Elon Musk twierdzi, że piramidy w Gizie to sprawka kosmitów. Co na to rząd Egiptu? Fot. fredmantel/easystock/Eastnews

Elon Musk napisał na swoim Twitterze, że twórcami piramid w Gizie są przybysze z kosmosu. Rząd Egiptu postanowił skomentować tę kontrowersyjną teorię.

Teorie spiskowe to dość popularna dziedzina pseudonauki, głównie dlatego, że są niezwykle atrakcyjne dla zwykłego zjadacza chleba. Poza tym żerują na ludzkiej nieufności wobec władzy i oficjalnej nauki, która według wielu kontrowersyjnych hipotez jest odpowiedzialna za ukrywanie niewygodnej prawdy. Niestety coraz częściej wspominają o niej znani ludzie, którzy dają przyzwolenie na wiarę w bzdury i popularyzują pomysły niemające pokrycia w faktach. Dołączył do nich Elon Musk, który twierdzi, że piramidy w Gizie nie są dziełem starożytnych Egipcjan, tylko kosmitów.

Piramidy zbudowali kosmici? Tak twierdzi Elon Musk

Piramidy robią ogromne wrażenie na osobach, które przyjeżdżają do Egiptu. Wielu niedowiarków nie jest w stanie wyobrazić sobie, jak ludzie tysiące lat przed naszą erą byli w stanie stworzyć tak monumentalne dzieła architektoniczne. Na nic tłumaczenia archeologów i innych badaczy zajmujących się starożytnym Egiptem. Rzesza ludzi wierzy, że za piramidami stoją przedstawiciele pozaziemskiej cywilizacji.

Przeczytaj także

Podwaliny pod tego typu teorie spiskowe powstały w połowie XX wieku. Jednym z największych piewców tej niedorzecznej wersji historii świata jest Erich von Däniken, który twierdzi, że starożytni astronauci odwiedzili Ziemię i pomogli ludzkości się rozwinąć, zostawiając rozmaite pamiątki, między innymi piramidy w Gizie.

Przeczytaj także

Kilka dni po tym, jak pionierska misja kosmiczna SpaceX odniosła sukces, założyciel firmy - Elon Musk postanowił napisać na Twitterze, że jeden z symboli starożytnego Egiptu to w rzeczywistości sprawka kosmitów.

Jasne, że kosmici zbudowali piramidy.

Trudno powiedzieć, czy znany ze swojego poczucia humoru Musk żartował, czy rzeczywiście jest zwolennikiem teorii spiskowych, ale rząd Egiptu musiał się ustosunkować do wypowiedzi tak popularnej osoby, jaką jest twórca SpaceX. Ministra współpracy międzynarodowej Rania al-Mashat postanowiła odpisać Muskowi na jego kontrowersyjny wpis.

Śledzę pańską pracę z dozą podziwu. Zapraszam pana i SpaceX do zbadania zapisków mówiących o tym, jak powstały piramidy i sprawdzenia grobowców budowniczych piramid. Panie Musk, czekamy na pana.

Ironiczny wpis przedstawicielki egipskiego rządu obala rewelacje Muska. W podobnym tonie wypowiedział się również znany egipski archeolog Zahi Hawass.

Przeczytaj także

Musk najwyraźniej się zreflektował, bo w kolejnym tweecie zamieścił artykuł BBC, w którym wyjaśniono, jak w rzeczywistości powstały egipskie piramidy.

Ten artykuł zapewnia sensowne podsumowanie, jak je zbudowano.

Być może Musk był oszołomiony sukcesem SpaceX. Po raz pierwszy w historii wysłano na orbitę ziemską statek kosmiczny stworzony przez prywatną firmę. 9 maja 2020 roku Robert Behnken i Douglas Hurley zostali wystrzeleni w kosmos w jednostce Dragon, która poleciała w kierunku Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Po dwóch miesiącach pobytu na ISS astronauci wrócili bez szwanku na Ziemię. Po drodze nie spotkali jednak żadnych kosmitów.

 

Przeczytaj także

Zobacz też: Raper Post Malone przyznał, że wielokrotnie w swoim życiu widział UFO

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.