Pogoda
07.11.2019 13:25

Elon Musk zapowiedział premierę cyberpunkowej Tesli. Nowy samochód już 21 listopada 2019

Ten samochód ma wyglądać jak żywcem wyrwany z przyszłości. Tesla szykuje się do podbicia kolejnego segmentu rynku, rzucając wyzwanie najlepiej sprzedającemu się pojazdowi w USA: Fordowi F-150. Wygląd pickupa inspirowany jest cyberpunkiem.

Tesla pick-up
foto: materiały prasowe Tesli

Plan podbicia świata przez Teslę jest bardzo prosty. Debiutancki Roadster miał za zadanie zdobyć fundusze na opracowanie i rozpoczęcie produkcji luksusowego Modelu S. Do sedana dodano po kilku latach SUV-a Model X, który także jest autem z wyższej półki cenowej.

Pieniądze pozyskane za sprzedaż drogich aut posłużyły do stworzenia samochodu dla mas, mającego rozchodzić się jak świeże bułeczki Modelu E, na którego bazie powstać miał tani SUV model Y. Sprytny plan zakładał, że portfolio Tesli będzie SEXY.

Założenia Elona Muska zostały storpedowane przez Forda, który przyjaźnie acz stanowczo przypomniał miliarderowi, że praw do nazwy „Model E” należą właśnie do niego. Dlatego ostatecznie Tesla dla mas otrzymała nazwę „Model 3”.

Jak będzie się nazywać pick-up Tesli, jeszcze nie wiadomo. Elon Musk zdradził za to, że auto ma mieć cyberpunkowy wygląd i zostało zaprojektowane, żeby być we wszystkim lepsze (a przynajmniej rak samo dobre) jak Ford F-150.

Tesla stworzyła cyberpunkowy samochód. Premiera 21 listopada 2019

Pick-up Tesli według słów Elona Muska ma przypominać „opancerzony transporter przyszłości”, wyjęty wprost z filmu Sci-Fi. Nie przypomina normalnego samochodu.

Współzałożyciel Tesli wspominał także we wcześniejszych wypowiedziach, że nowy model ma być „lepszym pick-upem niż Ford F-150 i lepszym samochodem sportowym niż podstawowy model Porsche 911”.O osiągach można na razie tylko spekulować, mówi się jednak, że na jednym naładowaniu akumulatora można będzie przejechać ponad 1000 kilometrów.

Data premiery pick-upa Tesli nie jest przypadkowa:

Cyberpunkowy samochód Tesli zostanie zaprezentowany w fabryce SpaceX niedaleko Los Angeles. Być może wygląd pick-upa podyktowany jest dodatkowymi założeniami konstrukcyjnymi, na przykład zapewnieniem pełnej hermetyczności kabiny, tak by auta można było używać na Marsie.

Zobacz także: Elon Musk wysłał tweeta z kosmosu i zdziwił się, że zadziałało 

Wolicie samochody elektryczne, czy spalinowe?

Tagi: Duperele Tesla Elon Musk Cyberpunk 2077