Pogoda
08.05.2020 13:06

Elon Musk zdradził jak wymawiać imię jego nowo narodzonego syna. Wyjawił też, co oznacza X Æ A-12

Co oznacza imię nowego dziecka Elona Muska i Grimes? Skąd wziął się na nie pomysł? Jak je wymawiać? Te pytania były ostatnio na ustach całego świata. Para postanowiła w końcu przerwać milczenie.

Elon Musk
foto: WIN MCNAMEE/Getty AFP/East News

Elon Musk to miliarder, który stoi na czele korporacji Tesla oraz SpaceX. Od kilku lat jest w związku z kanadyjską piosenkarką Claire Bouche lepiej znaną jako Grimes. Para niedawno doczekała się potomka. Syna, którego nazwali X Æ A-12. Musk i Grimes postanowili wyjawić jak wymawiać nietypowe imię i co właściwie ono oznacza.

Elon Musk - co oznacza imię dziecka? Jak je wymawiać?

Kiedy do sieci trafiła informacja, że Elon Musk został po raz siódmy ojcem, fani przedsiębiorcy szaleli ze szczęścia. Wkrótce zaczęli dopytywać miliardera, jak nazywa się chłopiec. Kiedy okazało się, że imię brzmi X Æ A-12, powstało wiele prób rozszyfrowania tajemniczego zapisu.

Elon Musk
Elon Musk
Przeczytaj także Elon Musk ponownie został ojcem. Syn dostał imię po wojskowym samolocie

Okazuje się, że jedna z fanek Muska była bliska prawdy i odkryła, że chłopiec rzeczywiście został nazwany na cześć wojskowego samolotu. Potwierdził to świeżo upieczony ojciec dziecka, który był gościem podcastu The Joe Rogan Experience.

Okazuje się, że na niecodzienny pomysł na imię wpadła Grimes, która sama chce w przyszłości przechrzcić się na C.

"

Tak, ona jest świetna w imionach. (...) [X] to po prostu X, wymawia się jak literę "X" ["eks" - przyp. red]. Natomiast Æ wymawia się jak "ash". "

Musk przyznał, że A-12 to jego pomysł, będący jednocześnie hołdem dla latającej jednostki zwiadowczej CIA o nazwie Lockheed A-12.

"

Archangel-12, prekursor SR-71 - najfajniejszy samolot, jaki powstał. "

Gwiezdny pociąg 2020
Gwiezdny pociąg 2020
Przeczytaj także Kosmiczny pociąg Elona Muska 2020. Kiedy zobaczymy spektakularny przelot Starlinków nad Polską?

To jednak nie koniec informacji na temat synka Muska i Grimes. Artystka postanowiła zamieścić na swoim Twitterze dokładne znaczenie każdego znaku składającego się na imię dziecka.

"

 - X - nieznana zmienna

- X - moja elficka wymowa AI (miłość i/lub sztuczna inteligencja)

- A-12 = prekursor SR-17 (nasz ulubiony samolot).  Żadnych broni, żadnych systemów obronny, sama prędkość. Świetny w walce, ale bez użycia przemocy + (A= "Archangel" - moja ulubiona piosenka) "

Jak widać, za imieniem chłopca kryje się bardzo wiele znaczeń, będących ważnymi elementami życia jego rodziców.

SpaceX Starship
SpaceX Starship
Przeczytaj także Elon Musk chce wysłać milion osób na Marsa do 2050 roku. Sceny jak z „Battlestar Galactica”

Tajemnica rozwiązana, ale Musk i Grimes mogą mieć problemy w urzędzie stanu cywilnego. Serwis People rozmawiał z prawnikiem rodziny Davidem Glassem. Chociaż teoretycznie imię nie łamie prawa, mężczyzna potwierdził, że przedstawiciele stanu Kalifornia nie zgodzą się na nazwanie dziecka X Æ A-12.

"

W Kalifornii przy nadawaniu imion można używać tylko "26 znaków" języka angielskiego. Zatem nie można mieć w imieniu liczb, rzymskich cyfr, akcentów, umlautów ani innych symboli czy emotikon. Z drugiej jednak strony apostrof w takim imieniu jak "O'Connor" jest już legalny. "

Według Glassa, jeśli imię dziecka zostało w ten sposób nazwane w akcie urodzenia, dokument zostanie odrzucony, a rodzice będą musieli wypełnić go poprawnie po raz drugi.

"

Mają możliwość odwołania się od odmowy aktu urodzenia, ale istnieje małe prawdopodobieństwo, że zostanie ono rozpatrzone pozytywnie, ponieważ, tak jak mówiłem, Kalifornia nie akceptuje używania symboli. "

Co z tym fantem zrobią rodzice? Przekonamy się zapewne za jakiś czas.

Co sądzisz o imieniu X Æ A-12?

Rick i Morty
Rick i Morty
Przeczytaj także Elon Musk pojawił się gościnnie w "Ricku i Mortym". Nazwano go... Elon Tusk

Zobacz też: Polak nazwał dziecko Yoda

Tagi: Newsy Elon Musk