Pogoda
26.05.2020 10:09

Elon Musk zmienił imię dziecka. Na jeszcze dziwniejsze

Problemy pierwszego świata to nic w porównaniu z rozterkami, jakie przeżywają ekscentryczni miliarderzy i tracący kontakt z rzeczywistością artyści. Wygląda na to, że syn Elona Muska i Grimes nie będzie nazywać się „X Æ A-12”, gdyż nie pozwala na to prawo. Gdy jednak jest ochota, znajdzie się sposób.

Elon Musk
foto: FR170512 AP/Associated Press/East News

Elon Musk tworzy z Grimes nietypową parę. Mocno stąpający po ziemi i wtykający głowę w chmury w naukowy sposób miliarder jako partnerkę życiową wybrał artystkę, którą niektóre kręgi będą nazywać „uduchowioną”, a inne pokuszą się o określenie kwestionujące postrzeganie przez nią rzeczywistości.

Żeby zrozumieć dlaczego, wystarczy przypatrzyć się typowemu dniu z życia, jakie Grimes opisała na swoim Instagramie. Można się nieźle zdziwić.

Grimes Claire Elise Boucher
Grimes Claire Elise Boucher
Przeczytaj także Grimes, dziewczyna Elona Muska, kąpie się w czerwonym świetle i podróżuje do przyszłości i przeszłości

Gdy para postanowiła nazwać swoje dziecko „X Æ A-12”, internet zareagował żywiołowo, choć w głębi duszy nikt chyba nie czuł się szczególnie zaskoczony.

Elon Musk
Elon Musk
Przeczytaj także Elon Musk zdradził jak wymawiać imię jego nowo narodzonego syna. Wyjawił też, co oznacza X Æ A-12

Rodzicielska fantazja przegrała jednak z prawem stanu Kalifornia, które jasno określa zasady, jakimi trzeba kierować się przy nadawaniu imion. Elon Musk wpadł więc na pomysł, który pozwoli zachować oryginalne miano nadane synowi. Wystarczyło tylko trochę je skomplikować.

Elom Musk zmienił imię syna. Przez przepisy jest bardziej skomplikowane

Informację o przemianowaniu dziecka podała Grimes w odpowiedzi na pytanie fana zadane na Instagramie. Nie do końca wiadomo, czy komunikat o „zbyt małej ilości wypitego wina” ma związek z pomysłem na zmianę imienia.

Jak nazywa się teraz potomek Muska i Grimes? Piosenkarka zdradziła, że nowe imię szkraba to „X Æ A-Xii”.

Kalifornijskie prawo zabrania umieszczania w imieniu cyfr, para zdecydowała się więc zamienić „12” na zapis rzymski. Nie jest to najprawdopodobniej jeszcze ostatnia zmiana tożsamości czekająca niemowlaka: zakazanym symbolem jest także „Æ”, jako że imię może zawierać tylko wybór z 26 znaków angielskiego alfabetu łacińskiego, myślniki i apostrofy.

Które imię jest lepsze dla syna Elona Muska?

Tagi: Elon Musk