Pogoda
01.03.2019 11:22

Elon Musk zmienił nazwisko na Tusk

Ukochany przez nerdów playboy, miliarder i filantrop, który za cel przyjął uratowanie ludzkości przed wyginięciem, zaskoczył wszystkich fanów wpisami na Twitterze, na którym zmienił nazwisko na znajome wszystkim Polakom „Tusk”.

Elon Musk
foto: JD Lasica, CC BY 2.0

Elon Musk nie przez przypadek określany jest odpowiednikiem „Iron Mana” z uniwersum Marvela – miliarder nie raz pokazał, że jego pomysły mają szansę zmienić świat, w którym żyjemy.

Musk zbił swoją fortunę dzięki stworzeniu PayPala, systemu płatności spopularyzowanego przez eBay. Gdy sprzedał swoje dzieło, zamiast przejść na emeryturę w ciepłych krajach, zajął się zapewnianiem przyszłości dla ludzkości.

Tesla powstała, żeby przyspieszyć transformację transportu z ery silników spalinowych na bardziej ekologiczny napęd elektryczny. SpaceX ma na celu zaś, dzięki opracowaniu rakiet wielorazowego użytku, obniża cenę wyniesienia ładunków w kosmos, co ma docelowo pozwolić na komercyjne loty na Marsa i założenie tam kolonii, która przetrwa nawet wtedy, gdy uda nam się zniszczyć życie na Ziemi.

Wpisy Elona Muska na Twitterze obserwuje ponad 25 mln osób – ku ich zdziwieniu, miliarder opublikował wiadomości dotyczące „dużej zapowiedzi” Tesli, podpisując się pod nimi jako Elon Tusk.

elon_tusk_02
Starship SpaceX
Starship SpaceX
Przeczytaj także Elon Musk podał koszt przeprowadzki na Marsa

Elon Musk stał się na chwilę Elonem Tuskiem

Elon Musk nie był Elonem Tuskiem długo – metamorfoza trwała zaledwie kilka godzin. W tym czasie miliarder podzielił się informacją na temat zbliżającego się ważnego ogłoszenia Tesli.

Dlaczego Musk zmienił nazwisko na Tusk? Odpowiedź wydaje się być prosta – miliarder jest bacznie obserwowany przez amerykańską komisję finansową SEC, której zdaniem tweety właściciela Tesli wpływają na kurs akcji producenta.

Zobacz także: >> Elon Musk wywołał wojnę na Twitterze z Fortnitem <<

Musk został już nawet za to ukarany grzywną w wysokości 20 mln dolarów, – warunkowo odstąpiono od jej wyegzekwowania po obietnicy Muska, że więcej nie będzie już publikować wpisów o Tesli na Twitterze. Miliarder musiał także zrezygnować ze stanowiska w radzie nadzorczej producenta

Chwilowa zmiana nazwiska jest więc najprawdopodobniej kpiarskim dotrzymaniem obietnicy – w końcu Elon Musk o Tesli nie napisał.

Które nazwisko Elona podoba się Wam bardziej?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Internet