Elon Musk zmienił nazwisko na Tusk

Michał Tomaszkiewicz
01.03.2019 11:22
Elon Musk|undefined Fot. JD Lasica, CC BY 2.0

Ukochany przez nerdów playboy, miliarder i filantrop, który za cel przyjął uratowanie ludzkości przed wyginięciem, zaskoczył wszystkich fanów wpisami na Twitterze, na którym zmienił nazwisko na znajome wszystkim Polakom „Tusk”.

Elon Musk nie przez przypadek określany jest odpowiednikiem „Iron Mana” z uniwersum Marvela – miliarder nie raz pokazał, że jego pomysły mają szansę zmienić świat, w którym żyjemy.

Musk zbił swoją fortunę dzięki stworzeniu PayPala, systemu płatności spopularyzowanego przez eBay. Gdy sprzedał swoje dzieło, zamiast przejść na emeryturę w ciepłych krajach, zajął się zapewnianiem przyszłości dla ludzkości.

Tesla powstała, żeby przyspieszyć transformację transportu z ery silników spalinowych na bardziej ekologiczny napęd elektryczny. SpaceX ma na celu zaś, dzięki opracowaniu rakiet wielorazowego użytku, obniża cenę wyniesienia ładunków w kosmos, co ma docelowo pozwolić na komercyjne loty na Marsa i założenie tam kolonii, która przetrwa nawet wtedy, gdy uda nam się zniszczyć życie na Ziemi.

Wpisy Elona Muska na Twitterze obserwuje ponad 25 mln osób – ku ich zdziwieniu, miliarder opublikował wiadomości dotyczące „dużej zapowiedzi” Tesli, podpisując się pod nimi jako Elon Tusk.

elon_tusk_02 Fot. foto: zrzut ekranu
Przeczytaj także

Elon Musk stał się na chwilę Elonem Tuskiem

Elon Musk nie był Elonem Tuskiem długo – metamorfoza trwała zaledwie kilka godzin. W tym czasie miliarder podzielił się informacją na temat zbliżającego się ważnego ogłoszenia Tesli.

Dlaczego Musk zmienił nazwisko na Tusk? Odpowiedź wydaje się być prosta – miliarder jest bacznie obserwowany przez amerykańską komisję finansową SEC, której zdaniem tweety właściciela Tesli wpływają na kurs akcji producenta.

Zobacz także: >> Elon Musk wywołał wojnę na Twitterze z Fortnitem <<

Musk został już nawet za to ukarany grzywną w wysokości 20 mln dolarów, – warunkowo odstąpiono od jej wyegzekwowania po obietnicy Muska, że więcej nie będzie już publikować wpisów o Tesli na Twitterze. Miliarder musiał także zrezygnować ze stanowiska w radzie nadzorczej producenta

Chwilowa zmiana nazwiska jest więc najprawdopodobniej kpiarskim dotrzymaniem obietnicy – w końcu Elon Musk o Tesli nie napisał.

 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.