Elżbieta II jako lalka Barbie. Firma Mattel świętuje 70-lecie panowania królowej

22.04.2022 12:50
Królowa Elżbieta II Fot. NATO Multimedia Library/East News

Zobaczcie, jak prezentuje się lalka Barbie jako Elżbieta II. Firma Mattel zadbała o najmniejszy szczegół.

Brytyjska królowa Elżbieta II obchodziła 21 kwietnia swoje 96. urodziny. Jak podaje PAP, jest najstarszym brytyjskim monarchą w historii, jest także pierwszym brytyjskim monarchą obchodzącym 70-lecie panowania. Urodziny oraz platynowy jubileusz królowej uczciła też firma Mattel, producent lalek Barbie, wypuszczając na rynek limitowaną edycję lalki przedstawiającej monarchinię. Jak prezentuje się ta kolekcjonerska Barbie?

Polecamy

Elżbieta II jako lalka Barbie. Firma Mattel świętuje 70-lecie panowania królowej

Królowa spędziła swoje urodziny prywatnie w wiejskiej posiadłości Sandringham we wschodniej Anglii, zaś jedynymi publicznymi obchodami będzie salut armatni w ciągu dnia. Oficjalne obchody odbywają się w czerwcu, jednak firma Mattel postanowiła już teraz uczcić jubileusz 70-lecia panowania królowej.

Firma co rusz wydaje kolekcjonerskie lalki Barbie, które przedstawiają słynnych muzyków, aktorów czy aktywistów. Tym razem za 75 dolarów możemy zakupić kolekcjonerską lalkę Elżbiety II. Zabawka ma na sobie jasną suknię przepasaną szarfą z miniaturowymi orderami. Lalka ma na siwych włosach tiarę, która przypomina tę ze ślubu królowej. Lalkę Barbie można zakupić online oraz stacjonarnie w londyńskich sklepach Harrods, Selfridges i Hamleys.

Jak podaje PAP, z okazji urodzin monarchini w nocy ze środy na czwartek opublikowano zdjęcie królowej stojącej między dwoma białymi kucami, co odzwierciedla jej zainteresowanie końmi. Zdjęcie zostało niedawno wykonane na zamku w Windsorze, gdzie Elżbieta II spędza obecnie większość czasu, zaś oba kuce będą brały udział w zawodach konnych Royal Windsor Horse Show w połowie maja.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.