Pogoda
30.09.2020 13:45

Empik szykuje Tydzień Polskiej Muzyki i pokazuje 10 najlepszych polskich płyt roku

Empik podsumował dotychczasowy muzyczny rok, skupiając się w pełni na polskich artystach. Wszystko dlatego, że 1 października wypada Dzień Polskiej Muzyki.

Empik szykuje Tydzień Polskiej Muzyki i pokazuje 10 najlepszych polskich płyt roku
foto: PAWEL SKRABA/REPORTER/East News

Rodzimy rap na topie, rosnąca popularność płyt analogowych i powrót kasety magnetofonowej przy jednoczesnym rozwoju streamingu muzycznego. Tak w największym skrócie można podsumować aktualną sytuację na polskim rynku muzycznym. Już 1 października odbędzie się Dzień Polskiej Muzyki, a Empik zamierza celebrować już dzień wcześniej, ogłaszając TYdzień Polskiej Muzyki. 

Empik szykuje TYdzień Polskiej Muzyki

Wśród ciekawych propozycji  znajdziemy m.in. promocje na muzykę. Od 28 września w serwisie Empik.com, a od 30 września w salonach stacjonarnych Empik będzie można skorzystać z promocji "3 za 2" obejmującej wszystkie płyty CD ze Złotej Kolekcji, która prezentuje kultowe postacie polskiej piosenki.

Mem
Mem
Przeczytaj także Producent piwa oferuje pracę marzeń. Dyrektor do spraw memów poszukiwany

Tegoroczny TYdzień Polskiej Muzyki to również atrakcyjna promocja dla fanów nagrań na płytach analogowych. W dniach 28 września - 1 października trwa bowiem akcja "3 za 2" na winyle. Dodatkowo wybrane płyty CD będą dostępne online i w salonach od 9,99 zł, a bilety na koncerty polskich artystów będzie można kupić w niższej cenie w Empik Bilety i Going.

1 października w sklepach stacjonarnych Empiku będą emitowane wyłącznie utwory polskich wykonawców. W Dzień Polskiej Muzyki odbędzie również spotkanie online z zespołem Luxtorpeda, które poświęcone premierowemu albumowi "Anno Domini MMXX". Wciąż trwa także promocja, dzięki której klienci Empik Premium mogą otrzymać dostęp do Empik Music na 6 miesięcy za darmo.

Empik przygotował również muzyczne podsumowanie pierwszych 9 miesięcy 2020 roku w postaci zestawienia 10 najlepszych polskich płyt. Tak prezentuje się ich lista:

  1. SANAH – KRÓLOWA DRAM
  2. QUEBONAFIDE – ROMANTIC PSYCHO
  3. DARIA ZAWIAŁOW – HELSINKI
  4. KAZIK – ZARAZA
  5. MATA – 100 DNI DO MATURY
  6. DAWID PODSIADŁO – MAŁOMIASTECZKOWY
  7. TACO HEMINGWAY – JARMARK
  8. BIAŁAS – H8M5
  9. TACO HEMINGWAY – EUROPA 
  10. KWIAT JABŁONI – NIEMOŻLIWE

Szczegóły akcji dostępne są pod adresem: www.empik.com/tydzien-polskiej-muzyki.

Empik Music - nowy serwis streamingowy
Empik Music - nowy serwis streamingowy
Przeczytaj także Empik stworzył własny serwis streamingowy. Jak wygląda i ile kosztuje Empik Music?
Tagi: Newsy