Pogoda
27.02.2019 15:00

Energizer Power Max P18K Pop – energetyczna cegła z ekranem

Podczas gdy Samsung i Huawei licytują się na smartfony z elastycznymi ekranami, Energizer wsłuchał się w głosy użytkowników i zaproponował telefon, dzięki któremu można zapomnieć o codziennym ładowaniu akumulatorów oraz o konieczności uczęszczania na siłownię.

Energizer Power Max P18K Pop
foto: kadr z wideo

Energizer Power Max P18K Pop to jeden z wielu modeli smartfonów, jakie zostały pokazane przez producenta baterii i akumulatorów podczas targów MWC 2019 w Barcelonie.

Producent postanowił pójść pod prąd trendów, którym poddawali się twórcy smartfonów przez ostatnie lata. Jego model nie sili się wcale na bycie smukłym i cienkim, nie ma nawet obowiązkowego wcięcia w ekranie na wbudowaną kamerę. Ma za to naprawdę dużo ciała, wypełnionego po brzegi akumulatorem o pojemności 18 000 mAh.

Tak ambitne podejście do zapewnienia źródła energii dla smartfona Energizer Power Max P18K Pop sprawiło, że telefon wygląda dosłownie jak cegła. Producent nie zdecydował się podać oficjalnie wymiarów telefonu, na zdjęciach widać jednak wyraźnie, że ma grubość dwóch palców, a więc między 2 a 3 centymetrami.

energizer_cegla_02

Wagi, podobnie jak wymiarów, postanowiono nie podawać – biorąc jednak pod uwagę, że w praktyce mamy do czynienia z bankiem energii, do którego dołożono smartfona, dłuższe korzystanie z Energizer Power Max P18K Pop pozwoli zaoszczędzić na wizytach na siłowni.

W zamian za to Energizer oferuje smartfona, którego nie trzeba będzie zbyt często ładować – czas czuwania, w przypadku nowoczesnych telefonów wynoszący zazwyczaj kilka dni, w przypadku Energizer Power Max P18K Pop został określona na ponad półtora miesiąca (50 dni). Według producenta, wbudowany akumulator pozwoli na cztery dni ciągłego słuchania muzyki lub dwa dni oglądania filmów.

Z drugiej strony, nawet z użyciem funkcji szybkiego ładowania na pełne uzupełnienie energii w ogniwach czekać trzeba dobre 9 godzin.

Samsung Galaxy Fold
Samsung Galaxy Fold
Przeczytaj także Składany smartfon Samsung Galaxy Fold kosztuje krocie. Ile wynosi polska cena?

Energizer Power Max P18K Pop – cena i specyfikacje

Energizer Power Max P18K Pop został wyposażony w ekran o przekątnej 6,2 cala, zajmujący 86% frontu urządzenia. Kamerki do selfie (16 i 2 Mpix) wysuwane są w razie potrzeb, a na co dzień chowa się w przepastnych wnętrznościach telefonu.

Wyposażony w akumulatory 18 000 mAh smatfon jest wyposażony w 6 GB RAM oraz 128 GB przestrzeni na pliki. Energizer zdecydował się na zastosowanie procesora Mediatek Helio P70, oferuje możliwość korzystania z dwóch kart SIM oraz pracuje pod kontrolą Androida 9.0.

Zobacz także: >> Huawei Mate X z elastycznym ekranem - polska cena <<

Energizer zapowiadając Power Max P18K Pop został wyceniony na 600 euro, czyli około 2600 zł. Nie wiadomo jeszcze, czy smartfon Energizera będzie oferowany w Polsce.

Jaki telefon wolicie?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile