Epic Games Store rozdaje kolejną hitową grę za darmo

Michał Tomaszkiewicz
11.01.2019 13:46
What Remains of Edith Finch|undefined Fot. materiały prasowe

W wojnie pomiędzy sklepami z cyfrowymi gramy wszystkie chwyty są dozwolone – świeżo otwarty Epic Games Store zasadza się na pozycję Steama kusząc graczy darmowymi grami. Nowy czasowo bezpłatny tytuł to nagradzany What Remains of Edith Finch.

Gra z 2017 roku została dostrzeżona w plebiscytach The Game Awards i Bafta – chwalono głównie przemyślaną i przejmującą historię pokazywaną w What Remains of Edith Finch.

Tytułowa bohaterka to 18-latka, która od niedawno zmarłej matki otrzymała klucz do posiadłości rodowej, z której musiała się za młodu wyprowadzić. Było to konieczne z powodu dość specyficznego podejścia rodu Finchów do śmierci – pokój zmarłej osoby był zamykany, tak by nikt nie mógł się już do niego dostać.

Doprowadziło to do sytuacji, w której w posiadłości po prostu zaczęło brakować miejsca, nawet pomimo wszystkich dobudówek, których dokonywano poszerzając dom, który z czasem zaczął przypominać nieudolnie zaprojektowaną wieżę.

Edith Finch – ostatnia przedstawicielka swojego rodu – postanowiła zbadać, jakie rodzinne tajemnice skrywają się w posiadłości. Nastolatka wciela się po kolei w swoich krewnych, przeżywając ich ostatnie chwile przed śmiercią. Czasem obserwuje tragedie, czasem zdarzenia, które są po prostu zabawne.

What Remains of Edith Finch za darmo w Epic Games Store

Żeby pobrać grę za darmo, trzeba udać się na stronę Epic Games Store i zalogować – po dodaniu What Remains of Edith Finch do biblioteki tytuł można będzie pobrać poprzez oprogramowanie startowe Epic.

Gra dostępna jest za darmo do 24 stycznia 2019 – po tym okresie zostanie zastąpiona kolejnym darmowym tytułem, którym będzie The Jackbox Party Pack.

What Remains of Edith Finch dostępna jest na Steamie w cenie wynoszącej 71,99 zł -Epic Games Store podaje, że w nim grę wyceniono na 49 zł.

 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.