Pogoda
05.04.2019 15:40

Epic Games Store - znamy darmowe gry na kwiecień

W ramach walki ze Steamem, Epic Games Store postanowił co miesiąc udostępniać dwie darmowe gry. W kwietniu będą to The Witness i Transistor.

epic games
foto: zrzut ekranu/Epic Games Store

Twórcy Fortnite wystartowali w grudniu 2018 z platformą do cyfrowego zakupu gier - Epic Games Store. Od początku była to spora konkurencja dla Steam, a nowa platforma miała skusić deweloperów m.in. niższą prowizją od sprzedaży gier. Aby przekonać do siebie klientów, Epic Games ogłosiło szereg bonusów na nich czekających. Wśród nich jest długa lista gier ekskluzywnych dla tej platformy, oraz obietnica dwóch darmowych gier co miesiąc. W kwietniu będą to The Witness oraz Transistor.

The Witness (w Epic Games Store do 18.04.2019)

The Witness to pierwszoosobowa gra przygodowa, stworzona przez Jonathana Blowa i jego niezależne studio Thekla. Na jego koncie jest między innymi jedna z ciekawszych platformówek ostatnich lat - Braid.

Akcja gry została osadzona na sporej wielkości wyspie, po której mamy swobodę poruszania się. Kolejnych zagadek szukamy na niej odnajdując rozsiane tu i ówdzie wskazówki. Rozwiązując je, dowiadujemy się coraz więcej o miejscu, do którego trafiliśmy. Podczas eksploracji wyspy musimy wykazać się niezwykłą cierpliwością, spostrzegawczością i umiejętnością łączenia w całość pozornie niepowiązanych elementów fabularnej układanki. Wiele rzeczy ma tu bowiem swoje ukryte znaczenie, a kluczowe symbole, wskazówki i znaki, pozwalające pchnąć akcję gry do przodu, zostały bardzo sprytnie zakamuflowane w otaczającym gracza środowisku.

Ocena na Metacritic - 87.

Transistor (w Epic Games Store od 18.04.2019)

Transistor to utrzymane w klimacie science fiction zręcznościowe RPG z akcją ukazaną w rzucie izometrycznym. Twórcy gry wcześniej pokazali graczom dobrze przyjęty Bastion.

Akcja gry Transistor toczy się w futurystycznym mieście przyszłości. Podczas zabawy wcielamy się w młodą kobietę, której cudem udaje się uniknąć śmierci z rąk grupy morderców. Napastnicy pozostawiają jednak za sobą tajemniczy miecz o niezwykłych możliwościach bojowych. Posłuży on nam jako główna broń podczas kampanii, w trakcie której spróbujemy odnaleźć poprzednich właścicieli tego obiektu oraz odkryć jego prawdziwe przeznaczenie.

Ocena na Metacritic - 86.

Darmowe gry w Epic Games Store - kiedy?

Pierwsza z gier - The Witness - dostępna będzie do 18 kwietnia 2019 roku. Druga, Transistor, pojawi się w drugiej połowie miesiąca.

Marcin Czajkowski