Escobar Fold 1: tani smartfon z elastycznym ekranem od brata bossa kartelu narkotykowego

03.12.2019 14:09
Escobar Fold 1: tani smartfon z elastycznym ekranem od brata bossa kartelu narkotykowego Fot. materiały prasowe Escobar Inc.

Samsung Galaxy Fold i Huawet Mate X mają nowego groźnego konkurenta. I to nie tylko ze względu na znacznie niższą cenę, wynoszącą 350 dolarów, lecz także z powodu tego, że jego producentem jest brat Pablo Escobara, bezwzględnego barona narkotykowego.

Samsung Galaxy Fold przedstawiany jest jako prawdziwa rewolucja i smartfon przyszłości. Dzięki elastycznemu ekranowi można go składać i rozkładać, dostosowując rozmiar ekranu do aktualnych potrzeb.

Jak wszystkie przełomowe technologie, tak i giętkie ekrany znajdują się na wczesnym etapie rozwoju. Dlatego klienci kupujący Galaxy Folda muszą najpierw przejść szkolenie, jak powinni używać smartfona, żeby go nie zepsuć paznokciem.

Przeczytaj także

Roberto Escobar zapewnia, że jego smartfon jest nie tylko znacznie tańszy, lecz także znacznie lepszy niż konkurencyjne konstrukcje, odznaczając się większą trwałością i wytrzymałością dzięki specjalnej warstwie ochronnej.

Telefon Escobar Fold 1 pokazano nawet w akcji:

Na nagraniu widać, że telefon działa i pracuje pod kontrolą Androida. Roberto Escobar podał także szczegóły techniczne swojej konstrukcji.

Escobar Fold 1 – mafijny smartfon z elastycznym ekranem

Escobar Fold 1 to telefon na bogato. Obudowa pomalowana jest na złoty kolor, a gdyby ktoś miał wątpliwości co do prestiżu, jaki przyniesie mu posiadanie tego smartfona, producent zamieścił odpowiednie wideo poglądowe:

Elastyczny ekran AMOLED ma przekątną 7,8 cala, a po rozłożeniu do maksymalnych rozmiarów oferuje stosunek boków ekranu wynoszący 4:3. W większości smartfonów o tradycyjnej konstrukcji stosuje się wyświetlacze 16:9 lub nawet 2:1. Escobar Fold 1 pokazuje obraz w rozdzielczości 1920x1444 pikseli.

Sercem składanego smartfona Escobar Fold 1 ma być układ Snapdragon z flagowej rodziny 8xx. Dokładnego modelu jednak nie podano, chodzi więc najprawdopodobniej o starszą, mniej wydajną wersję.

Escobar Fold 1 w najtańszej odsłonie, kosztującej 349 dolarów (1350 zł), oferuje 6 GB RAM i 128 GB przestrzeni na pliki. Za 499 USD (1930 zł) możemy otrzymać model wzmocniony, wyposażony w 8 GB RAM i 256 GB przestrzeni na pliki.

Wyróżnikiem Escobar Fold 1 ma być nacisk, jaki kładziony podczas jego projektowania na bezpieczeństwo danych. Roberto Escobar twierdzi, że włamanie się do jego konstrukcji będzie ciężkich orzechem do zgryzienia dla agencji rządowych, podczas gdy smartfony Samsunga i Apple stoją przed służbami otworem.

Zobacz także: Brat Pablo Escobara oskarża Elona Muska o kradzież pomysłu. Chce 100 mln dolarów odszkodowania 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.