Europol opublikował listę najbardziej poszukiwanych przestępców. Trzeba się domyślić, jakiej są płci

22.10.2019 10:41
najbardziej poszukiwani przestępcy|undefined Fot. zrzut ekranu eumostwanted.eu

Chcesz zagrać w grę? To pytanie zadaje dziś nie złoczyńca z „Piły”, lecz Europol. Opublikowana przez organizację lista najbardziej poszukiwanych przestępców z europejskich krajów pozwala sprawdzić się jako detektyw i odgadnąć, jakiej płci jest dany złoczyńca.

Policyjni specjaliści potrafią dziś dokonywać cudów. Dzięki postępowi technologicznemu maksyma o tym, że nie ma zbrodni doskonałej staje się coraz bardziej prawdziwa.

Śladów umożliwiających zidentyfikowanie przestępców funkcjonariusze doszukują się w nietypowych miejscach. Handlarza narkotyków udało się na przykład ująć, gdyż ściągnięto odcisk palca ze zdjęcia opublikowanego przez niego w sieci.

Przeczytaj także

Policja przyznaje jednak, że nie może wiedzieć wszystkiego. Europol poprosił właśnie o pomoc obywateli europejskich krajów, prezentując najbardziej poszukiwanych przestępców z każdego kraju. Organizacja zrobiła to w nietypowy sposób, zachęcając do wzięcia udziału w grze pod tytułem „Zbrodnia nie ma płci”.

Lista najbardziej poszukiwanych przestępców z Europy . Oglądając gra się w grę

Zasady gry „Zbrodnia nie ma płci” są proste. Po wejściu na stronę Europolu odwiedzający widzą zamaskowaną postać wraz z opisem przestępstw, za które jest poszukiwana. Opis nie sugeruje w żaden sposób płci danej osoby.

Wraz z odkrywaniem kolejnych szczegółów znikają kolejne fragmenty maski. Na samym końcu prezentowane są dokładne dane poszukiwane osoby, a odwiedzający stronę ma szansę się przekonać, czy dobrze domyślił się płci przestępcy.

Zbieg z Polski poszukiwany jest za morderstwo mężczyzny i ukrywa się za maską rodem wprost z filmu „Piątek 13-tego”.

Z listą najbardziej poszukiwanych w Europie przestępców można zapoznać się odwiedzając stronę eumostwanted.eu/crimehasnogender.

Zobacz także: Policja za darmo sprawdzi, czy w Twoich narkotykach nie ma śmiercionośnego glutenu 

 

Michał Tomaszkiewicz|undefined
Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.