Eurowizja Junior 2020. Znamy zwycięzcę 18. edycji konkursu!

29.11.2020 19:29
Eurowizja Junior 2020 Fot. Mateusz Jagielski/East News

Eurowizja Junior 2020. Poznaliśmy zwycięzcę 18. edycji konkursu. To pierwsze takie zwycięstwo w historii rywalizacji.

Eurowizja Junior 2020 dobiegła końca. Reprezentantka polski Alicja Tracz nie pokonała swoich rywali. Polsce nie udało się zwyciężyć konkursu trzeci raz z rzędu, jednak walka była zacięta.

18 Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci odbył się w Warszawie. Imprezę poprowadziła Ida Nowakowska, Rafał Brzozowski oraz Małgorzata Tomaszewska. Ze względu na pandemię koronawirusa, przebieg finału miał znacznie bardziej kameralny wydźwięk. Rywalizacja odbyła się na terenie siedziby Telewizji Polskiej, nie jak to bywało w poprzednich latach - w dużej arenie czy hali.

Eurowizja Junior 2020. Kto zwyciężył konkurs?

Eurowizję Junior 2020 wygrała reprezentantka Francji. To pierwsza wygrana kraju w konkursie. Valentina otrzymała największą liczbę punktów od publiczności, a także podbiła serca jurorów. Walka o podium trwała do samego końca i rozegrała się między wykonawcami z Francji, Kazachstanu i Hiszpanii. Ostatecznie konkurs zwyciężyła 11-latka.

Eurowizja Junior 2020. Alicja Tracz w utworze "I‘ll Be Standing"

Alicja Tracz z piosenką "I‘ll Be Standing" zajęła dziewiąte miejsce. Łącznie zdobyła 90 punktów.

Polecamy
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.