Eurowizja Junior znowu w Polsce. Organizatorzy podali oficjalne szczegóły imprezy

18.05.2020 09:17
Eurowizja Junior znowu w Polsce. Organizatorzy podali oficjalne szczegóły imprezy Fot. Lukasz Kalinowski/East News

Eurowizja Junior 2020 w Polsce nie została odwołana. Impreza odbędzie się zgodnie z planem. Kiedy i gdzie młodzi artyści będą rywalizować o tytuł zwycięzcy?

Na świecie nie brakuje fanów konkursu Eurowizji dla najmłodszych. Wszyscy ci, którzy wyczekują konkursu mogą odetchnąć z ulgą - impreza się odbędzie. Gospodarzem wydarzenia ponownie będzie Polska. Organizatorzy zdradzili właśnie oficjalne szczegóły dotyczące rywalizacji.

Eurowizja Junior 2020 w Warszawie. Kiedy się odbędzie?

Podczas koncertu "Światło dla Europy" padły oficjalne informacje zapowiadające Eurowizję Junior 2020. Impreza zostanie zorganizowana w Warszawie, a młodzi wykonawcy powalczą o upragniony tytuł zwycięzcy konkursu już 29 listopada 2020 roku.

Przeczytaj także

W tym roku hasłem przewodnim Eurowizji dla młodych będzie "Move the world", co można przetłumaczyć jako "Porusz światem". Do sloganu nawiązuje także logo w kształcie kuli ziemskiej, a jak podaje Telewizja Polska, hasło nawiązuje do idei działania, jakie każdy z nas może podjąć dla dobra całego świata.

Ostatnie lata w Eurowizji Junior są dla Polski bardzo owocne. W 2018 roku dzięki Roksanie Węgiel nasz kraj odhaczył pierwsze, historyczne zwycięstwo w konkursie. Dzięki temu rok później organizacja wydarzenia przeniosła się do Gliwic, gdzie również odnieśliśmy sukces. W 2019 roku podczas imprezy triumfowała Viki Gabor, a Polska stała się jedynym krajem, któremu udało się zwyciężyć konkurs dwa razy z rzędu.

Posłuchaj podcastu

Przeczytaj także
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.