Ewa Kopacz opowiada o smokach. Zabawna przeróbka wywiadu z byłą premier Polski

Sergiusz Kurczuk
01.02.2019 15:22
 |undefined Fot. Jakub Andrzejczak

Ewa Kopacz w jednym z wywiadów stwierdziła, że ludzie koegzystowali z dinozaurami. Wpadka doczekała się już reakcji internautów. W jednej z nich była premier Polski mówi o smokach głosem Xardasa z gry Gothic.

Politycy muszą uważać, na co mówią. W końcu są narażeni na kompromitację przed całym narodem. Istnieją tacy członkowie rozmaitych partii, którzy nagminnie przejęzyczają się lub mylą się, podczas wypowiedzi na dany temat. Do tej pory w polskiej polityce prym wiódł Ryszard Petru. Wygląda na to, że ma konkurencję w postaci byłej premier Ewy Kopacz. Jej słowa o ludziach polujących na dinozaury stały się hitem internetu. Okazuje się, że przeróbka może być śmieszniejsza niż oryginał.

Ewa Kopacz o dinozaurach

Koniec stycznia 2019 roku nie był zbyt fortunny dla Ewy Kopacz. Była premier Polski udzieliła wywiadu w studio telewizyjnym Fakt24.pl. Rozmowa z Agnieszką Burzyńską dotyczyła ostatnich wydarzeń z kraju. Poruszono między innymi takie tematy dotyczące Prawa i Sprawiedliwości, takie jak zatrzymanie Bartłomieja M., mowa nienawiści czy taśmy Jarosława Kaczyńskiego. Kopacz postanowiła posłużyć się przy tym dość niefortunnym porównaniem.

Przypomnę trochę strasznie dawne czasy. Wtedy, kiedy dinozaury jeszcze były, a ludzie nie mieli strzelb i nowoczesnej broni, która pozwoliłaby ich zabić. Wie pani, co robili? Rzucali kamieniami w tego dinozaura. Wiadomo, że od jednego rzucenia na pewno nie padł. Ale jeśli przez miesiąc, dwa rzucali tymi kamieniami, to go na tyle osłabili, że mogli go pokonać.

Chociaż Burzyńska zwróciła Kopacz uwagę na rażący błąd, premier nie poprawiła swojej wypowiedzi. Jak widać, podczas wywiadu była była przekonana, że ludzie nie tylko żyli w tym samym czasie, co dinozaury, ale również na nie polowali. To oczywiście nieprawda, bo oba gatunki dzieliły od siebie miliony lat. Wypowiedź o dinozaurach z miejsca stała się hitem internetu i natychmiast pojawiły się rozmaite memy oraz przeróbki. Jeden z nich dotyczy... smoków.

Przeczytaj także

Ewa Kopacz o smokach

Jeden z użytkowników YouTube postanowił jeszcze bardziej przesunąć granicę absurdu i wykorzystał nagranie z Fakt24.pl, by połączyć je z kwestiami padającymi w grze Gothic. Efekt jest zabawniejszy niż oryginał.

Jak widać, autor wideo sprytnie zmontował obraz z dźwiękiem. W rozmowie słyszymy opowieść nekromanty imieniem Xardas, który opowiada o nowym zagrożeniu, któremu czoła musi stawić główny bohater. Magiczne zaklęcie Śniącego spowodowało, że ludziom zaczęły zagrażać potężni wrogowie. Nie tylko orkowie i inne istoty ciemności, ale również prastare smoki. Krótkie wideo cieszy się dość dużą popularnością. W niecałą dobę obejrzało je prawie 15 tysięcy użytkowników.

Oczywiście Ewa Kopacz wytłumaczyła się ze swojej wpadki za pośrednictwem Twittera.

Żadne wytłumaczenia nie zatrzymają jednak fali memów i przeróbek, które jeszcze przez jakiś czas będą cieszyć się dość dużą popularnością.

>>> „Here’s the Konstytucja”: Polityczna przeróbka okładki albumu Sex Pistols zawisła na popularnym klubie <<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.