Ezra Miller dołączył do #MeToo. Był molestowany przez reżysera i producenta jako nastolatek

Sergiusz Kurczuk
09.11.2018 11:35
Ezra Miller|undefined Fot. AFP/EAST NEWS

Kolejna gwiazda wyznała, że spotkała się z molestowaniem seksualnym w Hollywood. Ezra Miller był nagabywany przez reżysera i producenta jako nieletni aktor.

Od ponad roku hasztag MeToo nie schodzi z ust opinii publicznej. W ciągu kilkunastu miesięcy wiele hollywoodzkich gwiazd opowiedziało o swoich doświadczeniach z molestowaniem seksualnym w branży filmowej. Chociaż najwięcej przypadków tego przestępstwa odnosi się do aktorek, aktorzy również doświadczyli skandalicznego zachowania ze strony pracodawców lub kolegów z planu filmowego. Najsłynniejsza sprawa dotyczyła Kevina Spaceya, który dopuścił się molestowania Anthony'ego Rappa. Ostatnio o swoim doświadczeniu #MeToo opowiedział Ezra Miller.

Ezra Miller molestowany przez reżysera

Aktor, który zasłyną rolami Flasha w filmowym uniwersum DC i Credence'a Barebone'a w serii "Fantastyczne Zwierzęta" wyznał o nieprzyjemnej rozmowie z dwójką filmowców w rozmowie z The Hollywood Reporter. Nie zdradził oczywiście nazwisk osób, które go nagabywały. Wyznał jedynie, że byli to reżyser i producent jednego z filmów.

Dali mi wino, a ja byłem wtedy niepełnoletni. Mówili coś w stylu: "Hej, chcesz być w naszym filmie?". Ja odpowiedziałem: "Nie, jesteście potworami". To jest, ku**wa świetne, że żyjemy w czasach, w których w końcu można powiedzieć: "Wiesz co? To g**no jest nie do przyjęcia".

Na szczęście w przypadku Millera obyło się na molestowaniu słownym, ale w bardzo wielu przypadkach oprawcy posuwali się o wiele dalej. Dzięki ruchowi #MeToo świadomość skali niedopuszczalnego zachowania, nie tylko w Hollywood, ale również w innych branżach, zdecydowanie się poszerzyła. Historie osób, które przeszły piekło stały się motorem do przeciwstawiania się podobnym sytuacjom w przyszłości.

W 2012 roku Miller wyznał, że jest biseksualny. Ta decyzja spotkała się z oporem pewnych osób w jego otoczeniu.

Powiedziano mi, kiedy udzielałem tego wywiadu, że robię błąd. Powiedzieli, że nie bez powodu tak wielu gejów, osób queer i transseksualistów w Hollywood ukrywa swoją orientację seksualną przed opinią publiczną. Powiedzieli mi, że zrobiłem "głupią" rzecz... bo zaprzepaściłem własny potencjał grania głównych ról męskich.

Jak widać, coming out wcale nie odbił się negatywnie na karierę Millera. Aktor wciela się w jednego z członków Ligi Sprawiedliwości. Powrócił również do roli w spin-offie Harry'ego Pottera. Film "Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda" trafi na ekrany kin już 16 listopada 2018 roku.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.