Pogoda
09.11.2018 11:35

Ezra Miller dołączył do #MeToo. Był molestowany przez reżysera i producenta jako nastolatek

Kolejna gwiazda wyznała, że spotkała się z molestowaniem seksualnym w Hollywood. Ezra Miller był nagabywany przez reżysera i producenta jako nieletni aktor.

Ezra Miller
foto: AFP/EAST NEWS

Od ponad roku hasztag MeToo nie schodzi z ust opinii publicznej. W ciągu kilkunastu miesięcy wiele hollywoodzkich gwiazd opowiedziało o swoich doświadczeniach z molestowaniem seksualnym w branży filmowej. Chociaż najwięcej przypadków tego przestępstwa odnosi się do aktorek, aktorzy również doświadczyli skandalicznego zachowania ze strony pracodawców lub kolegów z planu filmowego. Najsłynniejsza sprawa dotyczyła Kevina Spaceya, który dopuścił się molestowania Anthony'ego Rappa. Ostatnio o swoim doświadczeniu #MeToo opowiedział Ezra Miller.

Ezra Miller molestowany przez reżysera

Aktor, który zasłyną rolami Flasha w filmowym uniwersum DC i Credence'a Barebone'a w serii "Fantastyczne Zwierzęta" wyznał o nieprzyjemnej rozmowie z dwójką filmowców w rozmowie z The Hollywood Reporter. Nie zdradził oczywiście nazwisk osób, które go nagabywały. Wyznał jedynie, że byli to reżyser i producent jednego z filmów.

"

Dali mi wino, a ja byłem wtedy niepełnoletni. Mówili coś w stylu: "Hej, chcesz być w naszym filmie?". Ja odpowiedziałem: "Nie, jesteście potworami". To jest, ku**wa świetne, że żyjemy w czasach, w których w końcu można powiedzieć: "Wiesz co? To g**no jest nie do przyjęcia". "

Na szczęście w przypadku Millera obyło się na molestowaniu słownym, ale w bardzo wielu przypadkach oprawcy posuwali się o wiele dalej. Dzięki ruchowi #MeToo świadomość skali niedopuszczalnego zachowania, nie tylko w Hollywood, ale również w innych branżach, zdecydowanie się poszerzyła. Historie osób, które przeszły piekło stały się motorem do przeciwstawiania się podobnym sytuacjom w przyszłości.

W 2012 roku Miller wyznał, że jest biseksualny. Ta decyzja spotkała się z oporem pewnych osób w jego otoczeniu.

"

Powiedziano mi, kiedy udzielałem tego wywiadu, że robię błąd. Powiedzieli, że nie bez powodu tak wielu gejów, osób queer i transseksualistów w Hollywood ukrywa swoją orientację seksualną przed opinią publiczną. Powiedzieli mi, że zrobiłem "głupią" rzecz... bo zaprzepaściłem własny potencjał grania głównych ról męskich. "

Jak widać, coming out wcale nie odbił się negatywnie na karierę Millera. Aktor wciela się w jednego z członków Ligi Sprawiedliwości. Powrócił również do roli w spin-offie Harry'ego Pottera. Film "Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda" trafi na ekrany kin już 16 listopada 2018 roku.

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć Batman v Superman: Świt sprawiedliwości Liga Sprawiedliwości Flash Fantastic Beasts: Crimes of Grindewald Ezra Miller