Pogoda
25.06.2019 17:51

F1 2019 wjeżdża w nowy sezon z Kubicą na okładce [PIERWSZE WRAŻENIA]

F1 2019 to nie jest symulator bolidów Formuły 1. To symulator całego zespołu, w którym inżynierowie i kierowcy są tylko małymi trybikami w ogromnej maszynie. Można jej doglądać i pilnować każdego małego szczegółu lub udać się na piknikowy wyścig z Robertem Kubicą. Wybór należy do gracza.

F1 2019
foto: Michał Tomaszkiewicz, Antyradio.pl

Formuła 1 uważana jest za królową motorsportu. Możliwość ścigania się bolidami będącymi szczytowymi osiągnięciami myśli technicznej to dla kierowców ogromny zaszczyt. Znaleźć się w gronie startujących to ogromna nobilitacja, której w realu doświadczył wśród Polaków tylko Robert Kubica, a w wirtualu może każdy, kto zaopatrzy się w oficjalną grę serii, czyli F1 2019 autorstwa Codemasters.

Tytuł jest wierną symulacją, fani Kubicy wychowani na Need for Speed i/lub filmach „Szybcy wściekli” mogą doznać więc na początku dysonansu poznawczego. Możliwości ustawiania praktycznie każdego aspektu bolidu czy strategii zespołu można jednak w razie potrzeby zostawić weteranom wyścigów.

Oglądacie wyścigi Formuły 1?

CDP – polski dystrybutor tytułu – zapewnia, że grę można dostosować do potrzeb (i możliwości) każdego fana Formuły 1. Także dla tych, którzy w nomenklaturze stadionów piłkarskich zostaliby nazwani „piknikami”, a do F1 2019 zostali zwabieni możliwością sprawdzenia, czy daliby sobie radę lepiej, niż Robert Kubica, regularnie plasujący się na końcu stawki startujących.

F1 2019 to gra będąca kontynuacją wieloletniej serii. Stanowi rozwinięcie rozwiązań zastosowanych w tytule z 2018 roku. Grę podrasowano graficznie oraz dodano możliwość startowania w Formule 2.

f1_2019_pokaz_02

F1 2019 – co nowego w grze Codemasters?

Na pierwszy rzut oka widać, że gra została dopieszczona graficznie. Twórcy chwalą się przede wszystkim znaczą modyfikacją trybu jazdy przy sztucznym oświetleniu, dzięki czemu uzyskano zdecydowanie bardziej realistyczny efekt.

Osoby chcące czuć, że naprawdę zasłużyły na znalezienie się w gronie wybrańców ścigających się w Formule 1, mogą zacząć swoją karierę startując w Formule 2. Jeśli udowodnią jazdą i wynikami, że mają talent i umiejętności, czeka ich zasłużony awans do najwyższej klasy wyścigowej. Jeśli sezon z jakiegoś powodu się nie uda, będą musieli wywalczyć możliwość ścigania się z najlepszymi następnym razem… lub po prostu zmienić ustawienia gry.

Model jazdy jest w pełni modyfikowalny. Profesjonaliści mogą wyjechać na tor czując się jak w prawdziwym bolidzie i zdając sobie sprawę z tego, że najmniejszy błąd może oznaczać zakończenie wyścigu, a w razie odniesienia poważniejszych obrażeń może nawet i sezonu.

Po przeciwnej stronie skali trudności czeka bolid z wbudowanymi asystentami dbającymi o możliwe komfortowe i bezstresowe pokonywanie kolejnych okrążeni. W razie potrzeby gra będzie nawet hamować za nas, pozwalając cieszyć się bezustannym trzymaniem nogi/palca na gazie i wchodzeniem w zakręty z prędkością pozwalającą wyjść z nich w całości i z życiem.

F1 2019 - tryb wyścigów wieloosobowych

Gdy wirtualni kierowcy nie będą już stanowili dla nas wyzwania nawet na najwyższym poziomie trudności, można będzie ruszyć na podbój internetu. Gracze mogą zakładać własne zespoły i rywalizować w maksymalnie 20 ligach, ścigając się o punkty z żywymi i wymagającymi przeciwnikami.

F1 2019 ma pełną licencję FIA, w grze znajdziemy więc dokładnie odwzorowane bolidy oraz pełne składy zespołów, zarówno w Formule 1, jak i Formule 2.

W trybie gry wieloosobowej na graczy czeka niespodzianka. Specjalnie na potrzeby gry Ross Brawn i Pat Symonds zaprojektowali wirtualny bolid, spełniający wszystkie normy i wymagania wynikające z obecnych przepisów Formuły 1. Gdyby zbudować go w rzeczywistości, mógłby bez problemu startować w wyścigach.

F1 Regulation Car 2019 można dostosować do swoich potrzeb i właściwie zbudować na jego podstawie własną wizję samochodu do ścigania się online. Doda to rywalizacji kolejnego smaczku, jako że właśnie od odpowiednich ustawień zależą ułamki sekund decydujące o wygranej lub przegranej.

f1_2019_pokaz_03

F1 2019 – dwie wersje gry

F1 2019 jest dla Codemasters specjalnym tytułem. Seria obecna jest na rynku od 10 lat, dlatego też studio postanowiło uczcić to wydając grę w postaci Anniversary Edition. Gracza otrzymują w niej do dyspozycji dwa bolidy, które w 2010 roku stoczyły historyczną walkę o mistrzostwo: Ferrari F10, prowadzone w tamtym sezonie przez Fernando Alonso i Felipe Massę, oraz McLarena MP4-25, kierowanego przez Lewisa Hamiltona i Jensona Buttona.

Dla koneserów przygotowano F1 2019 Legends Edition, w której oprócz wspomnianych wyżej maszyn znajduje się także McLaren MP4/58 prowadzony przez Ayrtona Sennę oraz Ferrari F1-90 Alaina Prosta. Gracze będę mogli sami spróbować sił w rywalizacji, która do dziś uznawana jest z najbardziej pasjonującą w historii F1.

Za wirtualną kierownicą mogą zasiąść właściciele konsol PlayStation 4 oraz Xboksa One, gra dostępna jest także a komputery PC. F1 2019 Legends Edition dostępne jest dla graczy od 25 czerwca 2019, w F1 2019 Anniversary Edition można grać od 28 czerwca 2019.

Będziecie szybsi od Kubicy?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry