W „FIFA 19” nie pojawią się reprezentacje Brazylii i Chorwacji

Kamil Kacperski
28.08.2018 15:23
W „FIFA 19” nie pojawią się reprezentacje Brazylii i Chorwacji Fot. materiały prasowe

Dziennikarze będący na pokazie gry w Kolonii podczas targów Gamescom zauważyli w grze pewne braki - przede wszystkim reprezentacyjne. Czy w grze zabraknie reprezentacji Brazylii i obecnych wicemistrzów świata, czyli Chorwacji?

„FIFA 19” jest bardzo dziwnym projektem dla Electronic Arts. Z jednej strony twórcy chwalą się obecnością licencji na Ligę Mistrzów, Ligę Europy, Serie A i La Ligę, ale z drugiej strony zapominają o piłce reprezentacyjnej. Tak przynajmniej wynika z informacji dziennikarzy, którzy mieli okazję zapoznać się z tytułem podczas targów Gamescom 2018, które jak co roku odbywają się w Kolonii. 

Na wideo udostępnionym z pokazu gry „FIFA 19” widzimy wyraźnie, że podczas wybierania swojej drużyny reprezentacyjnej brakuje nam kilku ważnych drużyn - chodzi głównie o pięciokrotnych mistrzów świata, Brazylię, a także obecnych wicemistrzów, czyli Chorwację z Lukę Modricem na czele. Wygląda to dość niepokojąco, zwłaszcza, że ostatnio mieliśmy okazję zagrać tymi drużynami w rozszerzeniu „World Cup 2018” przeznaczonym do gry „FIFA 18”:

FIFA 19 bez ważnych reprezentacji?

O ile Chorwacja jest jeszcze w miarę zrozumiałym brakiem (FIFA od dawna boryka się z pozyskaniem licencji na reprezentację i nie była ona obecna w wielu poprzednich odsłonach gry), o tyle nieobecność Brazylii jest wielkim zaskoczeniem. Być może w tym cyklu wydawniczym lepszą ofertę współpracy przedstawiło Konami i ich „Pro Evolution Soccer 2019”? Chociaż ta seria prawdę mówiąc i tak jest przegrana, ponieważ FIFA odebrała jej prawa do europejskich rozgrywek pucharowych. A te są pożądane przez graczy bardziej, niż reprezentacja Canarinhos.

Jeśli chodzi zaś o rzeczy bardziej przyjemne, to wyróżnianym trybem gry, który będzie dostępny w nowej odsłonie z serii „FIFA”, jest rozegranie pojedynczego turnieju Ligi Mistrzów lub Ligi Europy. Gracze mają możliwość wybrania dowolnej drużyny z długiej listy dostępnej w produkcji, a następnie ręcznego dobrania wszystkich innych zespołów, które będą brały udział w rozgrywkach. Oczywiście możemy to również zostawić losowi, ponieważ ręczne wybieranie 32 (w przypadku Ligi Mistrzów) lub 48 (Liga Europy) może być zadaniem dość żmudnym. 

FIFA 19 - kiedy premiera?

Do premiery gry „FIFA 19” zostało już niewiele czasu, ponieważ produkcja ukaże się 28 września 2018 roku. Zobaczymy, czy do tego czasu sytuacja z brakiem reprezentacji Brazylii i Chorwacji zostanie rozwiązana. Produkcja pojawi się na pecetach, konsolach Playstation 4, Playstation 3, Xbox One, Xbox 360 oraz Nintendo Switch.  

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.