Pogoda
28.08.2018 15:23

W „FIFA 19” nie pojawią się reprezentacje Brazylii i Chorwacji

Dziennikarze będący na pokazie gry w Kolonii podczas targów Gamescom zauważyli w grze pewne braki - przede wszystkim reprezentacyjne. Czy w grze zabraknie reprezentacji Brazylii i obecnych wicemistrzów świata, czyli Chorwacji?

FIFA 19
foto: materiały prasowe

„FIFA 19” jest bardzo dziwnym projektem dla Electronic Arts. Z jednej strony twórcy chwalą się obecnością licencji na Ligę Mistrzów, Ligę Europy, Serie A i La Ligę, ale z drugiej strony zapominają o piłce reprezentacyjnej. Tak przynajmniej wynika z informacji dziennikarzy, którzy mieli okazję zapoznać się z tytułem podczas targów Gamescom 2018, które jak co roku odbywają się w Kolonii. 

Na wideo udostępnionym z pokazu gry „FIFA 19” widzimy wyraźnie, że podczas wybierania swojej drużyny reprezentacyjnej brakuje nam kilku ważnych drużyn - chodzi głównie o pięciokrotnych mistrzów świata, Brazylię, a także obecnych wicemistrzów, czyli Chorwację z Lukę Modricem na czele. Wygląda to dość niepokojąco, zwłaszcza, że ostatnio mieliśmy okazję zagrać tymi drużynami w rozszerzeniu „World Cup 2018” przeznaczonym do gry „FIFA 18”:

FIFA 19 bez ważnych reprezentacji?

O ile Chorwacja jest jeszcze w miarę zrozumiałym brakiem (FIFA od dawna boryka się z pozyskaniem licencji na reprezentację i nie była ona obecna w wielu poprzednich odsłonach gry), o tyle nieobecność Brazylii jest wielkim zaskoczeniem. Być może w tym cyklu wydawniczym lepszą ofertę współpracy przedstawiło Konami i ich „Pro Evolution Soccer 2019”? Chociaż ta seria prawdę mówiąc i tak jest przegrana, ponieważ FIFA odebrała jej prawa do europejskich rozgrywek pucharowych. A te są pożądane przez graczy bardziej, niż reprezentacja Canarinhos.

Jeśli chodzi zaś o rzeczy bardziej przyjemne, to wyróżnianym trybem gry, który będzie dostępny w nowej odsłonie z serii „FIFA”, jest rozegranie pojedynczego turnieju Ligi Mistrzów lub Ligi Europy. Gracze mają możliwość wybrania dowolnej drużyny z długiej listy dostępnej w produkcji, a następnie ręcznego dobrania wszystkich innych zespołów, które będą brały udział w rozgrywkach. Oczywiście możemy to również zostawić losowi, ponieważ ręczne wybieranie 32 (w przypadku Ligi Mistrzów) lub 48 (Liga Europy) może być zadaniem dość żmudnym. 

FIFA 19 - kiedy premiera?

Do premiery gry „FIFA 19” zostało już niewiele czasu, ponieważ produkcja ukaże się 28 września 2018 roku. Zobaczymy, czy do tego czasu sytuacja z brakiem reprezentacji Brazylii i Chorwacji zostanie rozwiązana. Produkcja pojawi się na pecetach, konsolach Playstation 4, Playstation 3, Xbox One, Xbox 360 oraz Nintendo Switch.  

Kamil Kacperski
Tagi: Gry FIFA