Pogoda
03.04.2017 09:36

FIFA głupieje, gdy strzelisz zbyt dużo bramek

Nawet jeśli programiści starają się przewidzieć wszystko, zawsze znajdzie się jakiś wirtualny Deyna, który ich wykiwa, ośmieszy obronę i wkopie tyle bramek, że aż gra zapomni, jak należy pokazywać wynik. Co się stanie w FIFA 2017, jeśli strzelicie dla jednej drużyny ponad 100 goli?

FIFA głupieje, gdy strzelisz zbyt dużo bramek
foto: kadr z wideo

Nawet jeśli wziąć po uwagę, że rekordowy wynik został osiągnięty podczas gdy na najniższym poziomie trudności, dokonanie w dalszym ciągu jest warte szacunku – chociażby dlatego, że na strzelenie 105 bramek Barcelonie trzeba było poświęcić ponad 40 minut swojego życia.

Taki poziom zaangażowania i talentu nie został najwyraźniej przewidziany przez twórców FIFA 2017, jako że po dojściu do wyniku trzycyfrowego gra zaczyna się nieco gubić.

Tak na przykład wygląda podsumowanie meczu widoczne na dole ekranu po strzeleniu gola:

foto: kadr z wideo

Jeśli przyjrzeć się nieco lepiej, widać że jedynka jest wyświetlana, tyle tylko, że wtapia się w tło znajdujące się tuż obok białego obszaru, na którym pokazywany jest dwucyfrowy wynik.

Inny błąd znalazł się w lewym górnym rogu ekranu, gdzie pokazywany jest wynik spotkania podczas jego trwania – tym razem na wyświetlaczu nie zmieściła się ostatnia, trzecia cyfra wyniku, przez co po 99:0 pojawiło się 10:0.

foto: kadr z wideo

FIFA 2017 pokazuje liczbę strzelonych bramek w jeszcze jednym miejscu – na dużej tablicy wyników, widocznej po zakończeniu spotkania. Jak się okazało, tym razem algorytm po prostu odmówił przyjęcia do wiadomości, że ktoś może być w grę aż tak dobry:

foto: kadr z wideo

Jak wyglądała bramka zmieniająca wynik z 99:0 na 100:0 i co stało się później możecie zobaczyć na podsumowaniu poniżej:

Jeśli myślicie, że strzelenie tak dużej liczby goli w prawdziwym meczu jest nierealne – jesteście w błędzie, gdyż rzeczywistość okazała się być nawet bardziej spektakularna. Mecz w lidze madagaskarskiej zakończył się wynikiem 149:0 i jest o oficjalny rekord wszechczasów, zarówno jeśli chodzi o wynik, jak i liczbę goli samobójczych.

Wyniki w meczach e-sportowych nie osiągają jeszcze takich rezultatów, leczy być może jest to tylko kwestią czasu, jako ze własną drużynę do rozgrywek FIFA 2017 wystawiła warszawska Legia.

Udało się Wam uzyskać w FIFIE 17 trzycyfrowy wynik?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry