FIFA i Pro Evo Soccer staną się grami free-to-play z mikrotransakcjami? Zaskakujące informacje

26.07.2021 13:00
FIFA i Pro Evo Soccer staną się grami free-to-play z mikrotransakcjami? Zaskakujące informacje Fot. materiały prasowe/Electronic Arts

Konami oficjalnie potwierdziło, że zmienia politykę wydawniczą serii Pro Evolution Soccer (i przy okazji też tytuł samej franczyzy) - taką samą ścieżką ma pójść również firma Electronic Arts i ich FIFA.

FIFA i Pro Evo Soccer jako gry free-to-play z mikrotransakcjami?

Czyżby FIFA miała stać się darmowa do grania? Tak możemy przeczytać w nowych plotkach, które pojawiły się niedawno w internecie - wiemy jednak na pewno, że to nie odbędzie się w przypadku Fify 22, która zmierza już na pecety i konsole obydwóch generacji.

Polecamy

Oczywiście wieści pojawiły się kilka dni po tym, gdy Konami oficjalnie poinformowało o rebrandingu ich piłkarskiej serii - mowa o Pro Evolution Soccer. Produkcja ma zmienić tytuł na eFootball, a także przejść na model free-to-play, oferując graczom aktualizacje w trakcie sezonu. W zamian za to gra miałaby oczywiście bardziej postawić na zarabianie z mikrotransakcji. 

Nowe informacje dotyczące Fify pochodzą z miejsca całkiem średniego - podzielił się nimi bowiem insider Donk, który stwiedził, że nowa FIFA 23 będzie już free-to-play, a także doda do serii bardzo ważną funkcję, a mianowicie crossplay. To oznacza, że użytkownicy wszystkich sprzętów będą mogli zagrać spotkania wieloosobowe przeciwko sobie.

Polecamy

A czemu FIFA 23 miałaby przejść na model free-to-play jak eFootball/PES? Ponieważ i tak większość zarobków z tej produkcji pochodzi z mikrotransakcji. Wyeliminowanie "progu wejścia", którym jest zakupienie pełnej wersji gry, spowodowałoby, że prawdopodobnie mnóstwo osób byłoby skorych do wypróbowania FIFY 23 za darmo, a potem wydania pieniędzy na zakupy w grze.

Oczywiście na razie to tylko pusta plotka wydana przez jednego z fanów/insiderów ze świata Fify. Z drugiej strony wydaje się to być naturalnym krokiem ze strony Electronic Arts - skoro ich największy "konkurent" zamierza skorzystać z przejścia na free-to-play, to trudno sobie wyobrazić, by FIFA miała pozostać dłużna. Zwłaszcza, jeśli może to być dla nich lukratywny ruch. 

FIFA 22 ma zadebiutować w sklepach już 1 października 2021 roku na PC oraz konsole PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S i Nintendo Switch. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.