Pogoda
30.10.2017 13:39

FIFA organizuje z EA mistrzostwa świata w FIFĘ 18

Seria FIFA staje się oficjalną grą piłkarską federacji FIFA – w 2018 roku zostaną w niej rozegrane pierwsze oficjalne mistrzostwa świata.

FIFA organizuje z EA mistrzostwa świata w FIFĘ 18
foto: kadr z wideo

Wiadomością pochwaliło się Electronic Arts, twórcy serii gier piłkarskich. Eliminacje i kwalifikacje zaczynają się już w listopadzie 2017 roku, fani gier mogą więc wypełnić przepowiednię o pierwszej rzeczy, jaką zrobią po zdobyciu przez Polskę mistrzostwa – wyłączaniu konsoli.

W rywalizacji mają brać udział tylko graczy na Xbox One i PlayStation 4 – zabawa najwyraźniej ominie właścicieli komputerów PC.

W pierwszym turnieju kwalifikacyjnym zmierzą się gracze FIFA Ultimate Team – eliminacje do zaplanowanego na styczeń 2018 roku wydarzenia zaczynają się w listopadzie 2017. W wydarzeniu weźmie udział łącznie 128 osób, z czego 16 awansuje do półfinału. Będzie to odpowiednio po 8 graczy korzystających z poszczególnych konsol.

Drugi turniej FUT zostanie rozegrany w kwietniu 2018 roku, eliminacje trwać będą od lutego 2018. Liczebność uczestników i awansujących będzie identyczna, jak w przypadku pierwszego wydarzenia.

foto: materiały prasowe

Eliminacje do turnieju ostatniej szansy rozpoczną się w maju, organizatorzy nie podali jednak jeszcze dokładnych informacji na temat daty rozegrania oraz zasad.

Wiadomo za to, zawody FUT nie będą jedynym sposobem na awans do półfinałów. Zapowiedziano już mistrzostwa FIFA eClub World Cup, w których weźmie udział 32 graczy reprezentujących profesjonalne zespoły e-sportowe. Do rozgrywek półfinałowych zakwalifikują się 4 teamy (po 2 z Xboksa i PS4).

Według zapowiedzi, odbędą się jeszcze dwa dodatkowe turnieje, których formuła nie została jeszcze zdradzona. Łącznie kwalifikacje mają wyłonić 128 graczy (po 64 na każdą z konsol), którzy 2 czerwcu 2018 roku będą walczyć o awans do ścisłego finału. Dostanie się do niego po 16 przedstawicieli barw sprzętowych.

Zwycięzca finałowego turnieju – dokładna data jego przeprowadzenia nie została jeszcze podana – zostanie ogłoszony oficjalnie mistrzem świata.

Weźmiecie udział?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry