Pogoda
15.02.2017 12:20

Facebook automatycznie odtworzy filmy z włączonym dźwiękiem

Koniec z możliwością spokojnego i cichego sprawdzania postów publikowanych przez znajomych – jeśli wśród nich znalazł się film, Facebook automatycznie odegra go z włączonym dźwiękiem. Nowość da się wyłączyć.

Facebook automatycznie odtworzy filmy z włączonym dźwiękiem
foto: materiały prasowe

Serwis społecznościowy wprowadził kilka zmian w prezentowaniu w aplikacji mobilnej publikowanych przez użytkowników filmów. Najłatwiej dostrzec – a właściwie usłyszeć – będzie można decyzję o dodaniu głosu do automatycznie odtwarzanych filmów.

Obecnie wideo uruchamia się, gdy znajdzie się w polu widzenia – robi to jednak w trybie wyciszonym, żeby włączyć dźwięk, trzeba kliknąć na odtwarzaczu.

Zmiana argumentowana jest przez Facebooka oczekiwaniami użytkowników, którzy na testowanie pokazywania filmów od razu z włączonym audio mieli reagować pozytywnie. Nowy sposób prezentowania wideo ma się pojawiać „powoli” u użytkowników z całego świata.

Głos ma pojawiać się i znikać stopniowo wraz z widokiem filmu podczas przewijania ekranu. Efekt można wyłączyć w opcjach – wystarczy zdezaktywować odpowiednią funkcję.

Na temat wprowadzanych zmian Facebook przygotował materiał edukacyjny:

Oprócz tej „głośnej” zmiany serwis przygotował kilka innych modyfikacji. Godząc się z tym, że spora część użytkowników nagrywa wideo trzymając telefon poziomo Facebook postarał się, żeby nakręcone w taki sposób filmy były lepiej pokazywane – także w trybie pełnego ekranu.

Pojawiła się także funkcja oglądania miniaturki nagrania w trybie „obraz w obrazie” podczas przeglądania wpisów w aplikacji lub nawet po wyjściu z niej. Odtwarzane wideo można przeciągnąć do wybranego przez siebie rogu ekranu.

Wprowadzone zmiany zdają się bardzo dobrze współgrać z plotkami o chęci stworzenia przez Facebooka własnego serwisu z filmami i muzyką na żądanie - dzięki tej ostatniej nowości użytkownicy mogliby zapoznawać się z nimi bez konieczności wstrzymywania się od sprawdzania nowych postów publikowanych przez znajomych.

Wyciszycie autoodtwarzane przez Facebooka filmy?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile Facebook