Facebook będzie umawiał na randki

Michał Tomaszkiewicz
02.05.2018 13:30
Facebook będzie umawiał na randki Fot. zrzut ekranu

200 mln użytkowników Facebooka żyje sama – portal społecznościowy postanowił wyręczyć Tindera i zapowiedział wprowadzenie do aplikacji mobilnej funkcji randkowania.

Informacja została podana przez Marka Zuckerberga podczas konferencji F8, dorocznym wydarzeniu prezentującym plany internetowego giganta. Na płynące z ust szefa Facebooka wieści giełda zareagowała gwałtownie - w kilka chwil akcje Tindera straciły 20% wartości. Bimber - polski odpowiednik Tindera, w którym szuka się osób do wspólnego picia alkoholu - trzyma się mocno.

Facebook wie o swoich użytkownikach więcej, niż mogłoby się wydawać – serwis potrafi nawet poznać, że dwie osoby się zakochują, zanim sami zainteresowani się o tym zorientują. Wystarczy do tego odpowiednia analiza sposobu wymiany wiadomości.

Jak przekonywał Zuckerberg podczas swojego wystąpienia, 1/3 amerykańskich małżeństw zawierana jest pomiędzy ludźmi, którzy poznali się w internecie. Facebook chce ułatwić użytkownikom poszukiwanie miłości – serwis deklaruje, że interesuje go tylko ułatwianie znajdowania partnera na całe życie, a nie tylko na jedną noc.

Aplikacja Facebooka pozwoli randkować

Nowa funkcja ma być dostępna tylko dla użytkowników aplikacji. Facebook obiecuje dyskrecję – nikt ze znajomych nie dowie się, że korzystając z usług serwisu społecznościowego szukamy miłości, nie będzie także udostępniał prywatnych danych osobom, z którymi będziemy nawiązywać randkowe kontakty. Nie będzie także podsuwał propozycji spośród już posiadanych znajomych.

Portal społecznościowy zapewnia, że szukanie za jego pomocą miłością będzie wyglądać dokładnie tak, jak w prawdziwym życiu – trzeba będzie rozglądać się za ciekawymi ludźmi, którzy dzielą takie same wartości i pasje.

Użytkownicy będą mogli tworzyć swoje profile randkowe, niezależne od ich profili głównych. Pokażemy im potencjalnie interesujących partnerów biorąc pod uwagę zaznaczone preferencje, wspólne zainteresowania oraz tych samych znajomych.

Osób na ranki będzie szukało się na Grupach oraz Wydarzeniach – aplikacja Facebooka pokaże, kto interesujący się tam udziela i także korzysta z funkcji szukania randek.

Żeby móc korzystać z informowania o potencjalnych wymarzonych partnerach, trzeba będzie aktywować opcję randkowania – nie będzie ona uruchomiona automatycznie.

Data uruchomienia usługi nie została jeszcze podana – wiadomo tylko, że testy mają rozpocząć się jeszcze w 2018 roku.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.