Pogoda
02.05.2018 13:30

Facebook będzie umawiał na randki

200 mln użytkowników Facebooka żyje sama – portal społecznościowy postanowił wyręczyć Tindera i zapowiedział wprowadzenie do aplikacji mobilnej funkcji randkowania.

Mark Zuckerberg
foto: zrzut ekranu

Informacja została podana przez Marka Zuckerberga podczas konferencji F8, dorocznym wydarzeniu prezentującym plany internetowego giganta. Na płynące z ust szefa Facebooka wieści giełda zareagowała gwałtownie - w kilka chwil akcje Tindera straciły 20% wartości. Bimber - polski odpowiednik Tindera, w którym szuka się osób do wspólnego picia alkoholu - trzyma się mocno.

Facebook wie o swoich użytkownikach więcej, niż mogłoby się wydawać – serwis potrafi nawet poznać, że dwie osoby się zakochują, zanim sami zainteresowani się o tym zorientują. Wystarczy do tego odpowiednia analiza sposobu wymiany wiadomości.

Jak przekonywał Zuckerberg podczas swojego wystąpienia, 1/3 amerykańskich małżeństw zawierana jest pomiędzy ludźmi, którzy poznali się w internecie. Facebook chce ułatwić użytkownikom poszukiwanie miłości – serwis deklaruje, że interesuje go tylko ułatwianie znajdowania partnera na całe życie, a nie tylko na jedną noc.

Aplikacja Facebooka pozwoli randkować

Nowa funkcja ma być dostępna tylko dla użytkowników aplikacji. Facebook obiecuje dyskrecję – nikt ze znajomych nie dowie się, że korzystając z usług serwisu społecznościowego szukamy miłości, nie będzie także udostępniał prywatnych danych osobom, z którymi będziemy nawiązywać randkowe kontakty. Nie będzie także podsuwał propozycji spośród już posiadanych znajomych.

Portal społecznościowy zapewnia, że szukanie za jego pomocą miłością będzie wyglądać dokładnie tak, jak w prawdziwym życiu – trzeba będzie rozglądać się za ciekawymi ludźmi, którzy dzielą takie same wartości i pasje.

"

Użytkownicy będą mogli tworzyć swoje profile randkowe, niezależne od ich profili głównych. Pokażemy im potencjalnie interesujących partnerów biorąc pod uwagę zaznaczone preferencje, wspólne zainteresowania oraz tych samych znajomych. "

Osób na ranki będzie szukało się na Grupach oraz Wydarzeniach – aplikacja Facebooka pokaże, kto interesujący się tam udziela i także korzysta z funkcji szukania randek.

Żeby móc korzystać z informowania o potencjalnych wymarzonych partnerach, trzeba będzie aktywować opcję randkowania – nie będzie ona uruchomiona automatycznie.

Data uruchomienia usługi nie została jeszcze podana – wiadomo tylko, że testy mają rozpocząć się jeszcze w 2018 roku.

Jak poznajecie nowych ludzi?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile