Pogoda
19.10.2017 13:18

Facebook może teraz transmitować na żywo zawartość ekranu

Facebook Live wzbogacił się o nową opcję – teraz można pokazywać wszystkim to, co dzieje się na ekranie naszego komputera. Wymaga to jednak chwili grzebania w ustawieniach.

Facebook może teraz transmitować na żywo zawartość ekranu

Transmisje internetowe na żywo zyskują coraz większa popularność, bywają już nawet wykorzystywane do tworzenia sztuki. Takim mianem można bez kozery nazwać teledysk, który powstawał w turach, wykorzystując zapętlone opóźnienie w nadawaniu Facebook Live.

Do tej pory jednak portal społecznościowy pozwalał na transmitowanie na żywo strumienia pochodzącego bezpośrednio z kamery – mógł to być aparat wbudowany w smartfona lub komputer, lub też sygnał z profesjonalnego oprogramowania telewizyjnego.

Nie wszystkim to chyba wystarczało, gdyż Facebook zdecydował się umożliwić nadawanie na żywo wydarzeń wprost z pulpitu naszego komputera.

Przygotowano kilka opcji otwartości nadawania – można pokazać dosłownie wszystko, co dzieje się na ekranie, okno wybranego programu bądź też kartę przeglądarki internetowej.

Żeby skorzystać z opcji, trzeba zainstalować rozszerzenie do przeglądarki internetowej – Facebook podsuwa ją, gdy próbuje się skorzystać z funkcji „Screen sharing” po raz pierwszy. Dodatek działa z Chrome oraz Firefoksem, użytkownicy Safari musza albo uzbroić się w cierpliwość, albo przesiąść na konkurencyjny program.

Między obrazem z kamery a widokiem zawartości ekranu można się przełączać do woli podczas prowadzenia transmisji.

W obecnej wersji rozszerzenia nie ma możliwości pokazywania obu widoków jednocześnie – być może zostanie to naprawione w przyszłości.

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Internet Facebook