Facebook może teraz transmitować na żywo zawartość ekranu

Michał Tomaszkiewicz
19.10.2017 13:18
Facebook może teraz transmitować na żywo zawartość ekranu

Facebook Live wzbogacił się o nową opcję – teraz można pokazywać wszystkim to, co dzieje się na ekranie naszego komputera. Wymaga to jednak chwili grzebania w ustawieniach.

Transmisje internetowe na żywo zyskują coraz większa popularność, bywają już nawet wykorzystywane do tworzenia sztuki. Takim mianem można bez kozery nazwać teledysk, który powstawał w turach, wykorzystując zapętlone opóźnienie w nadawaniu Facebook Live.

Do tej pory jednak portal społecznościowy pozwalał na transmitowanie na żywo strumienia pochodzącego bezpośrednio z kamery – mógł to być aparat wbudowany w smartfona lub komputer, lub też sygnał z profesjonalnego oprogramowania telewizyjnego.

Nie wszystkim to chyba wystarczało, gdyż Facebook zdecydował się umożliwić nadawanie na żywo wydarzeń wprost z pulpitu naszego komputera.

Przygotowano kilka opcji otwartości nadawania – można pokazać dosłownie wszystko, co dzieje się na ekranie, okno wybranego programu bądź też kartę przeglądarki internetowej.

Żeby skorzystać z opcji, trzeba zainstalować rozszerzenie do przeglądarki internetowej – Facebook podsuwa ją, gdy próbuje się skorzystać z funkcji „Screen sharing” po raz pierwszy. Dodatek działa z Chrome oraz Firefoksem, użytkownicy Safari musza albo uzbroić się w cierpliwość, albo przesiąść na konkurencyjny program.

Między obrazem z kamery a widokiem zawartości ekranu można się przełączać do woli podczas prowadzenia transmisji.

W obecnej wersji rozszerzenia nie ma możliwości pokazywania obu widoków jednocześnie – być może zostanie to naprawione w przyszłości.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.