Pogoda
08.12.2016 14:36

Facebook nakręci dla Was film podsumowujący 2016 rok

Wystarczy jedno kliknięcie, żeby serwis społecznościowy podsumował dla nas mijający rok i stworzył film przypominający najważniejsze wydarzenia.

Facebook nakręci dla Was film podsumowujący 2016 rok
foto: zrzut ekranu

Rzut oka na kalendarz mówi co prawda, że jest dopiero początek grudnia i jeszcze dużo może się w 2016 roku zdarzyć, ale Facebook uległ zdaje się modzie na świętowanie podsumowań.

Jako pierwsze rankingi za 2016 rok zaczęło publikować Google, które podzieliło się informacjami na temat najpopularniejszych aplikacji, gier, utworów, filmów, seriali i książek. Zestawienie może być ciekawym źródłem informacji o przydatnych i cenionych programach na Androida. Jeszcze wcześniej dzięki nowym zdjęciom w Google Earth można było zobaczyć, jak zmieniała się nasza okolica w przeciągu ostatnich 32 lat.

Pokusie podsumowań uległ także serwis YouTube – witryna wyliczyła, które z opublikowanych na niej filmów i teledysków wzbudziły najgorętsze odczucia wśród widzów. Pod uwagę brano nie tylko liczbę odsłon, lecz także pozostawiane komentarze, polubienia oraz udostępnienia.

Zdążył się już pojawić ranking trendów z całego świata oraz pokazujący, które filmy rządziły w Polsce. Jest tam też lista „milionerów” – polskich twórców, którzy zdobyli więcej niż milion subskrybentów.

Filmy oglądane w serwisie YouTube mogą dostarczyć rozrywki – ten przygotowany przez Facebooka ma potencjał, żeby nas wzruszyć.

Żeby go zdobyć, wystarczy wejść na stronę www.facebook.com/yearinreview - serwis wygeneruje dla nas wideo (może to potrwać kilka dobrych chwil, w zależności od tego jak dużo swojego życia toczymy właśnie na łamach Facebooka), który następnie będziemy mogli nieco poprawić, korzystając z opcji „Edytuj film”.

Witryna pozwoli nam podmienić do 9 zdjęć użytych do stworzenia prezentacji – dzięki temu możemy uniknąć przypominania sonie sytuacji, które były co prawda ważne, ale niekoniecznie radosne.

Facebook pokaże nam znajomych, z którymi mieliśmy w 2016 roku najwięcej kontaktów i najbardziej komentowane wpisy. Część z nas może także liczyć na przypomnienie, w jakich lokalizacjach meldowała się w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Domyślnie film dostępny jest tylko dla autora, można jednak podzielić się nim ze znajomymi używając przycisku „Udostępnij film”.

Jak Facebook podsumował Wasz 2016 rok?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Internet Facebook