Pogoda
24.07.2019 15:20

Awaria Facebooka. Polska odcięta od serwisu

W całej Polsce nie była dostępu do Facebooka i Instagrama. Nie wiadomo jeszcze, dlaczego doszło do awarii i jak była poważna. Serwis pracuje nad przywróceniem usług.

Facebook
foto: Shutterstock

Brak możliwości skontaktowania się ze znajomymi i odcięcie od źródła informacji. Miliony internautów z całej Polski musiały radzić sobie bez Facebooka, który przestał działać w okolicach godz. 15:00 24 lipca 2019 roku.

Problemy z dostępnością dotyczyły nie tylko Facebooka, ale i innych należących do giganta serwisów i usług, przede wszystkim Instagrama i Messengera. Dla wielu osób oznaczało to praktyczne odcięcie od kontaktu ze znajomymi, gdyż rozmowy prowadzone są często za pośrednictwem aplikacji, a nie konwersacji telefonicznej czy SMS-ów.

W wielu przypadkach korzystający z Facebooka nie dysponują nawet numerami znajomych.

Jak wynika z danych serwisu, awaria dotknęła niemal wyłącznie Polskę. Wcześniej raporty o braku dostępu do Facebooka napływały z Wielkiej Brytanii.

facebook_awaria_polska_02

Przyczyna awarii nie jest jeszcze znana – może to być awaria serwera, błąd pracownika lub atak hakerów.

Dlaczego Facebook nie działał? Awaria serwisu 24 lipca 2019

Facebook zaliczył poważną awarię na początku lipca 2019 roku. Okazało się wtedy, że powodem usterki była nieodpowiednia konfiguracja serwera przetwarzającego dane graficzne.

Awiaria Facebook
Awiaria Facebook
Przeczytaj także Awaria Facebooka, Messengera i Instagrama. Nie można publikować zdjęć. Dlaczego nie działa?

Dlaczego Facebook nie działał 24 lipca 2019? Problemy z dostępem do serwisy trwały kilkanaście minut; o powód awarii zapytaliśmy Biuro Prasowe Facebooka. Przyczynę braku dostępu do serwisu społecznościowego, Instagrama oraz Messengera podamy, gdy tylko otrzymamy oficjalny komunikat w tej sprawie.

Awaria Facebooka 24 lipca 2019 trwała znacznie krócej, niż w marcu 2019. Wtedy na pełne przywrócenie działania serwisu trzeba było czekać ponad 24 godziny.

Aktualizacja: Biuro Prasowe Facebooka wypowiedziało się oficjalnie w sprawie awarii:

"

Wcześniejsze kłopoty z dostępem do usług Facebooka były spowodowane problemami z siecią. Udało się szybko zlokalizować problem i natychmiast rozpocząć przywracanie pełnej funkcjonalności. Aktualnie awaria jest już usunięta. Przepraszamy za wszelkie niedogodności. "

Zobacz także: Facebook, Instagram - awaria 13.03.2019. Jakie były przyczyny? 

Działa Wam Facebook?

Tagi: Internet Facebook