Pogoda
26.09.2016 10:23

Facebook pomoże Wam odzyskać długi

Macie problem z odzyskaniem pieniędzy pożyczonych znajomym? Facebook może Wam teraz pomóc w odzyskaniu kasy, bezlitośnie atakując dłużnika podczas rozmów w Messengerze.

Facebook pomoże Wam odzyskać długi
foto: kadr z filmu

Serwis społecznościowy widzi swoją przyszłość w inteligentnych botach, pomagających użytkownikom komunikatora w wykonywaniu codziennych czynności. Już w kwietniu 2016 roku, podczas konferencji F8, zademonstrowano pierwsze przykłady inteligentnych asystentów, za pomocą których można było na przykład zrobić zakupy.

Z biegiem czasu zaczęły pojawiać się nowe obszary, w które postanowiono wpuścić boty. Najnowszy pomysł, zaprezentowany razem z opcją przeprowadzenia wśród znajomych sondy na wybrany temat (np. w którym barze odbędzie się spotkanie), wkracza w rejony mocno drażliwe – długi wśród przyjaciół.

Wystarczy wygarnąć znajomemu podczas rozmowy, że jest nam winny określoną kwotę, a niezawodny bot natychmiast podejmie temat i wklei do konwersacji linka do bezpośredniego przesłania wypomnianej sumy.

Broń przeciwko dłużnikom jest jednak obosieczna – i to na 2 różne sposoby. Odnośnik do płatności pojawi się także wtedy, gdy to nasz znajomy przypomni nam o małej pożyczce, której nam udzielił. Messenger będzie podawał swoja pomocną dłoń także wtedy, gdy to my sami zadeklarujemy, że jesteśmy komuś coś winni.

foto: materiały prasowe

Facebook nie zdradził, czy ma plany wprowadzenia podobnego monitorowania próśb o pożyczkę kierowanych do znajomych i prezentowania gotowych do kliknięcia linków transferujących pieniędzy także w tym scenariuszu.

Opcja pomagania w odzyskaniu długu może być niebezpiecznie wykorzystana przez przestępców, którzy będą mogli próbować przekonać użytkowników Messengera do szybkiego „oddania” długu, który nigdy nie istniał.

Co sądzicie o odzyskiwaniu pieniędzy dzięki Facebookowi?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Duperele Facebook