Facebook pomoże Wam odzyskać długi
Michał Tomaszkiewicz
26.09.2016 10:23
Facebook pomoże Wam odzyskać długi Fot. kadr z filmu

Macie problem z odzyskaniem pieniędzy pożyczonych znajomym? Facebook może Wam teraz pomóc w odzyskaniu kasy, bezlitośnie atakując dłużnika podczas rozmów w Messengerze.

Serwis społecznościowy widzi swoją przyszłość w inteligentnych botach, pomagających użytkownikom komunikatora w wykonywaniu codziennych czynności. Już w kwietniu 2016 roku, podczas konferencji F8, zademonstrowano pierwsze przykłady inteligentnych asystentów, za pomocą których można było na przykład zrobić zakupy.

Z biegiem czasu zaczęły pojawiać się nowe obszary, w które postanowiono wpuścić boty. Najnowszy pomysł, zaprezentowany razem z opcją przeprowadzenia wśród znajomych sondy na wybrany temat (np. w którym barze odbędzie się spotkanie), wkracza w rejony mocno drażliwe – długi wśród przyjaciół.

Wystarczy wygarnąć znajomemu podczas rozmowy, że jest nam winny określoną kwotę, a niezawodny bot natychmiast podejmie temat i wklei do konwersacji linka do bezpośredniego przesłania wypomnianej sumy.

Broń przeciwko dłużnikom jest jednak obosieczna – i to na 2 różne sposoby. Odnośnik do płatności pojawi się także wtedy, gdy to nasz znajomy przypomni nam o małej pożyczce, której nam udzielił. Messenger będzie podawał swoja pomocną dłoń także wtedy, gdy to my sami zadeklarujemy, że jesteśmy komuś coś winni.

foto: materiały prasowe Fot. foto: materiały prasowe

Facebook nie zdradził, czy ma plany wprowadzenia podobnego monitorowania próśb o pożyczkę kierowanych do znajomych i prezentowania gotowych do kliknięcia linków transferujących pieniędzy także w tym scenariuszu.

Opcja pomagania w odzyskaniu długu może być niebezpiecznie wykorzystana przez przestępców, którzy będą mogli próbować przekonać użytkowników Messengera do szybkiego „oddania” długu, który nigdy nie istniał.

Co sądzicie o odzyskiwaniu pieniędzy dzięki Facebookowi?

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.