Pogoda
28.09.2018 15:43

Facebook pozwoli dodawać muzykę do zdjęć

Jeden obraz wart jest 1000 słów, a jeśli jeszcze zostanie on wzbogacony o odpowiedni utwór, to pewnie ta wartość przekracza i 9000. Tę teorię chce zweryfikować Facebook, zaczynając testy opcji dodawania popularnych przebojów jako ilustracji do postów.

Facebook
foto: materiały prasowe

Procedura będzie bardzo prosta – po wgraniu zdjęciu lub filmu wystarczy kliknąć na odpowiednią ikonę, żeby móc wybrać do niego ścieżkę dźwiękową z udostępnionych przez Facebooka hitów.

Z ilustracji, która została zaprezentowana przez giganta wynika, że portalowi społecznościowemu udało się zapewnić utwory największych światowych gwiazd – widać dzieła Arethy Franklin, Ariany Grande, Backstreet Boys czy Jamesa Browna.

Fotki będzie także można zapewne wzbogacać o kompozycje rockowe – a kto wie, może da się w proponowanej bibliotece doszukać także metalu.

Facebook testuje dodawanie podkładu muzycznego do zdjęć i filmów

Początkowo wzbogacanie muzyką miało być tylko obecne tylko w Stories, Facebook postanowił jednak dać możliwość umuzykalniania także zwykłych postów.

"

Dodawanie muzyki do zdjęć to coś więcej, niż tylko dzielenie się tym, czego słuchasz – pokazuje kontekst i pozwala się kreatywnie wyrazić. Zaczynamy testy muzyki w Facebook Stories oraz News Feedzie”. "

Testy mają zacząć się na początku października. Nie wiadomo, czym dokładnie będzie kierować się Facebook udostępniając wybranym użytkownikom tę funkcję, nie podano również informacji, czy możliwości umuzykalniania postów mogą wyglądać tylko mieszkańcy USA, czy też może ta opcja zawita także do Europy i Polski.

Do innych nowości wprowadzanych przez Facebooka należy licznik czasu, jaki spędza się w serwisie - z opcją podpowiadania, że najwyższy czas się wylogować.

Korzystalibyście z takiej opcji?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Internet