Facebook pozwoli fanom czarować z okazji 20 lat Harry'ego Pottera

Justyna Kierzkowska
26.06.2017 10:35
Facebook pozwoli fanom czarować z okazji 20 lat Harry'ego Pottera Fot. kadr z wideo

Dla niektórych może to być potężny szok, ale Harry Potter nie ma już 11 lat i nie wyrusza w swoją pierwszą podróż do Hogwartu. 

„Harry Potter i Kamień Filozoficzny” J.K. Rowling miał swoją premierę 26 czerwca 1997 roku. Od tego czasu minęło dokładnie 20 lat. Z okazji tak ważnej rocznicy na Facebooku pojawiła się możliwość czarowania. Wystarczy jedynie wpisać w komentarzu hasło Harry Potter i cieszyć się różdżką, z której wystrzeliwują kolorowe gwiazdy. Frazy, które także są aktywne, to również nazwy czterech domów w Hogwarcie, Szkole Magii i Czarodziejstwa:

  • Gryffindor
  • Ravenclaw
  • Hufflepuff
  • Slytherin

Po opublikowaniu wpisu napis podświetli się na odpowiedni kolor, a następnie pojawi się animacja.

Harry Potter1 Fot. foto: Aleksandra Degórska
Harry Potter2 Fot. foto: Aleksandra Degórska

Po tylu latach wciąż Wam mało Harry'ego Pottera? Autorka słynnej sagi o młodym czarodzieju podzieliła się z fanami w czerwcu 2017 ciekawym faktem. W jednym z wywiadów opublikowanych na platformie Pottermore zdradziła, że tak naprawdę było dwóch Harrych Potterów... Z kolei pod koniec maja 2017 roku światło dzienne ujrzał teaser wysokiej jakości fanowskiej produkcji „Voldemort: Origins of the Heir”, który ma opowiedzieć o czasach młodości Lorda Voldemorta. Z kolei w połowie 2016 półmetek osiągnęły prace nad grą mobilną Harry Potter Go, która ma pozwolić wcielić się w czarodzieja za pomocą własnego telefonu.

Miłego czarowania!

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.