Pogoda
13.09.2017 13:19

Facebook pozwoli odsiać prawdziwych przyjaciół od zwykłych znajomych

Nie wszyscy znajomi, jakich mamy na Facebooku, są naszymi przyjaciółmi – serwis pracuje nad profilem prywatnym, do którego zaprosimy tylko tych prawdziwych.

Facebook pozwoli odsiać prawdziwych przyjaciół od zwykłych znajomych
foto: materiały prasowe

Niespodziankę udało się odkryć dzięki analizie kodu aplikacji mobilnej na Androida – jeden z zaszytych w programie ekranów zachęca do stworzenia nowego rodzaju profilu.

Jak można na nim wyczytać – niektóre rzeczy powinny być dzielone tylko małą grupką najlepszych przyjaciół.

Trudno odmówić temu stwierdzeniu racji – wśród dziesiątek, a czasem nawet setek czy tysięcy osób, które figurują jako znajomi na Facebooku mogą znajdować się zupełnie przypadkowe osoby, z którymi potrzebowaliśmy kontaktu i o których już zapomnieliśmy.

Facebook posiada już co prawda opcje ograniczania zasięgu posta do wybranych osób, nowa funkcja może jednak ułatwić kontrolowanie, komu i co chcemy pokazać o swoim życiu.

Oprócz ekranu zachęcającego do założenia profilu prywatnego nic o nowej funkcji nie wiadomo – kreatora konta nie udało się jeszcze uruchomić. Można jednak przyjąć, że będzie to specjalny „Facebook w Facebooku”, z postami i innymi treściami widocznymi tylko znajomym, którym przyznamy status przyjaciół.

Kiedy można spodziewać się wprowadzenia profili prywatnych na Facebooku – nie wiadomo. Nie jest nawet jasne, czy opcja zostanie w ogóle wdrożona – ekran może być pozostałością po testowaniu funkcji, która została już skreślona. Taka ewentualność wydaje się jednak być mało prawdopodobna.

Największy serwis społecznościowy stara się być coraz bardziej obecny w naszym życiu - wpadł nawet na pomysł organizowania nam spotkań i randek na wzór Tindera.

Jak podoba się Wam idea prywatnych profili na Facebooku?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Internet Facebook