Pogoda
15.09.2017 12:40

Facebook pozwoli uśpić denerwujących znajomych

Facebook przygotowuje opcję dla osób, których irytują posty znajomych, pokazujące ze zbyt dużą częstotliwością zdjęcia z wakacji bądź fotografie i filmy ze świeżo upieczonym potomkiem. Wystarczy jedno kliknięcie, żeby „kazać im się zamknąć”.

Facebook pozwoli uśpić denerwujących znajomych
foto: materiały prasowe

Część użytkowników serwisu natrafiła w opcjach dotyczących postów na przycisk „Snooze”. W budziku służy on do usypiania na wybrany czas alarmu – podobnie działa on także w serwisie społecznościowym.

Jeśli jakiś znajomy za bardzo zalezie nam za skórę publikowany materiałami, do tej pory można było tylko skorzystać z radykalnego rozwiązania i całkowicie zrezygnować z widzenia na swoim Facebooku jego publikacji.

Przycisk „Snooze” pozwala pozbyć się postów od znajomych na określony czas – okres uśpienia powiadomień może wynosić 24 godziny, tydzień, lub cały miesiąc.

foto: zrzut ekranu

Opcja działa dla znajomych, stron oraz grup. Nie wiadomo jeszcze, czy ignorowany znajomy dostanie o tym komunikat – należy raczej się spodziewać, że będzie to tajemnica między blokującym użytkownikiem, a Facebookiem.

Prowadzenie testów zostało oficjalnie potwierdzone przez Facebooka:

"

Sprawdzamy nowe sposoby na danie użytkownikom większe kontroli nad tym, co wyświetla się im w serwisie, tak by mogli widzieć wydarzenia dla nich najważniejsze. "

Funkcja usypiania powiadomień, atrakcyjna z punktu widzenia użytkownika, ma także dużo zalet dla samego Facebooka. Portalowi zależy, żeby sieci powiązań między użytkownikami były jak najbardziej gęste – jeśli da internautom narzędzie do chwilowego usuwania sprzed oczu irytujących wpisów, to zmniejszy ryzyko, że denerwująca osoba (lub strona) zostanie całkowicie usunięta ze znajomych.

Innym rozwiązaniem testowanym przez Facebooka jest opcja umawiania użytkowników na randki i spotkania – serwis podpatrzył ten pomysł (oraz jego wykonanie) u Tindera. Pojawiły się także o planach wprowadzenia profilu prywatnego - wewnętrznego kręgu, do którego będzie można zaproszać tylko najbliższych przyjaciół.

Przydałaby się Wam taka funkcja?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Internet Facebook